Ubezpieczenie OC dla młodego kierowcy – jak obniżyć jego cenę?

Najnowsze

Polisa OC jest obowiązkiem w Polsce. Warto wiedzieć, że jej cena zależy od wielu czynników – w tym również od wieku kierowcy. Zniżki za jazdę, podczas której nie wyrządza się żadnych szkód można otrzymać dopiero po pewnym czasie. Czy młodsi kierowcy są więc skazani na drogie ubezpieczenie? Nie, istnieje bowiem kilka sposobów na proste i szybkie obniżenie ceny polisy OC.

Rejestracja auta ze starszym współwłaścicielem

Dla młodego kierowcy to świetny sposób na obniżenie składki OC. Zniżki za bezszkodową jazdę otrzymuje się dopiero po pewnym czasie. Pozwalają one oszczędzić naprawdę dużo – rabaty sięgają 50% podstawowej ceny. Niestety, młody kierowca nie posiada takich udogodnień. Jeśli zależy mu jednak na niższej cenie za polisę, powinien zarejestrować samochód ze starszym współwłaścicielem. Najlepiej, by członek rodziny podpisał umowę z kierowcą, po czym obie osoby mogą korzystać ze zniżek za bezszkodową jazdę. To bardzo wygodne rozwiązanie dla młodszego kierowcy. Tak duża obniżka ceny polisy może pomóc, kiedy podstawowe koszty są dość duże.

Ubezpieczenie w pakiecie

Pakiety ubezpieczeń – na przykład OC, AC i NNW, umożliwiają uzyskanie niższej ceny, niż podstawowa. To pewna oszczędność oraz szersza ochrona samochodu, pasażerów czy samego kierowcy. Warto rozważyć zakup dodatkowych usług, ponieważ zapewniają one bezpieczeństwo w większej ilości przypadków. To bardzo dobre rozwiązanie także dla młodego kierowcy, który może jeszcze być na drodze niepewny i ściągać na siebie większe bądź mniejsze kłopoty. Firmy ubezpieczeniowe oraz kalkulatory OC organizują często promocje. Zakup polisy jest wtedy tańszy. Warto zwracać uwagę na takie wydarzenia, ponieważ to dodatkowa oszczędność.

Załącznik:
zwXbg14uaqtu5dv.png

Najtańsze oferty dzięki kalkulatorowi OC

Porównywarki są bardzo popularnym rozwiązaniem wśród kierowców, jeśli chodzi o zakup ubezpieczenia samochodu. Kalkulatory OC to proste i darmowe narzędzia, z których mogą korzystać także młodsi właściciele pojazdów. Taki program w każdej sytuacji pomoże oszczędzić nawet kilkaset złotych. Cena ubezpieczenia zależy od wielu czynników, jednak warto wiedzieć, że stawki różnią się także między towarzystwami ubezpieczeniowymi. Najlepiej więc przejrzeć jak najwięcej ofert, będzie to gwarancją uzyskania korzystnej oferty. Zadaniem kalkulatora jest wyszukanie najkorzystniejszych ofert ubezpieczenia samochodu.

Załącznik:
porowneo.jpg

Jak korzystać z kalkulatora OC?

Kalkulator OC i innych ubezpieczeń jest zupełnie prosty i szybki w obsłudze. Należy po prostu wejść na stronę internetową i uzupełnić specjalny formularz. Zawiera on pytania od towarzystw ubezpieczeniowych, by mogły precyzyjnie wyliczyć wysokość składki. Trzeba podać dane osobowe oraz podstawowe informacje o samochodzie, jak model i marka, rok produkcji czy pojemność silnika. Zajmuje to zaledwie kilka minut, a można zaoszczędzić nawet kilkaset złotych. Różnice między poszczególnymi ubezpieczycielami mogą być naprawdę duże. To jeden z najpopularniejszych sposobów na tańsze OC dla młodych kierowców.