ODPOWIE ZA KRADZIEŻE

Czarnków Interwencje Na sygnale Wydarzenia

Trzcianeccy policjanci zatrzymali 21-latka podejrzanego o kradzieże, których dopuścił się w ostatnim czasie w Trzciance. Jak wyliczyli funkcjonariusze, młody mężczyzna ma na swoim koncie zabór roweru, pieniędzy z kasy jednego z miejscowych lokali gastronomicznych oraz produktów ze sklepu spożywczego. Wartość strat jakie spowodował swoim przestępczym działaniem wyniosła ponad 7 tysięcy złotych. Teraz odpowie za to przed sądem.

W miniony czwartek przed godziną 23 policjanci z trzcianeckiego komisariatu zostali powiadomieni o kradzieży, do której doszło w jednym z miejscowych lokali gastronomicznych. Z ustaleń mundurowych wynikało, że młody mężczyzna wykorzystując nieuwagę pracownicy ukradł z kasy 1900 złotych, po czym uciekł. W trakcie prowadzonych czynności do zdarzenia okazało się, że to 21-letni mieszkaniec Trzcianki, który był już tego dnia zatrzymany przez funkcjonariuszy, w związku z wcześniejszą kradzieżą roweru wartego 5 tysięcy złotych. Mężczyzna po przesłuchaniu i usłyszeniu zarzutów za to przestępstwo został zwolniony, ale najwidoczniej mało było mu wrażeń, skoro dopuścił się kolejnych kradzieży. Najpierw w sklepie spożywczym, skąd zabrał produkty warte blisko 100 złotych, a następnie w lokalu gastronomicznym.

Funkcjonariusze zatrzymali 21-latka w piątek nad ranem i przedstawili mu kolejne zarzuty. Odzyskali również znaczną część skradzionej przez niego gotówki oraz rower, który oddali właścicielowi. Mężczyzna odpowie teraz za wszystko przed sądem. Grozi mu więzienie.

KPP Czarnków, fot. iStock