Odsłonięto tablicę pamiątkową na skwerze Strażaków

Najnowsze Piła Wydarzenia
PIŁA. „Pamięć jest skarbnicą i strażnikiem wszystkich rzeczy” – sentencja Cycerona widnieje na pamiątkowej TABLICY POŚWIĘCONEJ PAMIĘCI PILSKICH STRAŻAKÓW, którzy przez dziesiątki lat pełnili służbę w naszym mieście, nieśli ratunek i pomoc jego mieszkańcom.
Dzisiaj na skwerze Strażaków przy ulicy Wodnej, odbyła się uroczystość odsłonięcia obelisku, który powstał z inicjatywy grupy oficerów straży pożarnej w stanie spoczynku, pod przewodnictwem brygadiera w stanie spoczynku i radnego Rady Miasta Piły Marka Andruszkiewicza.
Do pamięci odwołał się również Prezydent Piły Piotr Głowski, który wspólnie z przedstawicielami Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej oraz przewodniczącą Rady Miasta Piły Marią Kubicą, dokonali odsłonięcia przytwierdzonej do kamiennego obelisku tablicy.
„Potrzebujemy takich miejsc i takich obelisków. Bo pamięć jest ulotna, a my musimy zachować ją dla przyszłych pokoleń” – podkreślił Piotr Głowski.
Uczestnicy uroczystości odsłonięcia obelisku na skwerze Strażaków, otrzymali pamiątkowe medale, z wizerunkiem obelisku i napisem „Skwer Strażaków Pile” – Piła, maj 2022 r. na awersie i świętym Florianem (patronem strażaków) oraz napisem „Bogu na chwałę. Ludziom na ratunek” na rewersie.
Pamiątkowy obelisk i tablicę ufundowali pilscy przedsiębiorcy: Tadeusz Maziarz i Zdzisław Leśniewicz.