Odszedł Tadeusz Wyrwa-Krzyżański

Najnowsze Piła Wydarzenia
PIŁA. W czwartek 23 maja br. zmarł pilski poeta, pisarz, krytyk literacki i grafik, Tadeusz Wyrwa-Krzyżański. 
Artysta niedawno obchodził jubileusz 50-lecia pracy twórczej. W październiku zeszłego roku w galerii Biura Wystaw Artystycznych w Pile odbył się wernisaż retrospektywnej wystawy prac Tadeusza Wyrwy-Krzyżańskiego pt. “Siwe dziecko?.
https://www.powiat.pila.pl/aktualnosci/3295,50-lat-pracy-tworczej-tadeusza-wyrwy-krzyzanskiego

Tadeusz Wyrwa?Krzyżański urodził się 21 października 1947 w Kuźnicy Czarnkowskiej. Uhonorowany odznaczeniem ?Zasłużony dla kultury polskiej?. Autor 4 tomów prozy i 37 tomów poetyckich. Prace plastyczne prezentował w kraju i za granicą na ponad 20 wystawach. Za swoją pracę twórczą otrzymał m.in. Nagrodę redakcji ?Ziemia Nadnotecka?, Nagrodę Zarządu Głównego Związku Literatów Polskich im. Wilhelma Macha, za najlepszy debiut w prozie, Nagrodę im. Stanisława Piętaka, Medal Nowej Sztuki, Nagrodę ?Czerwonej Róży? ? Pierścień, Nagrodę II stopnia Ministra Kultury i Sztuki (wspólnie m.in. z Hanną Krall i Piotrem Kuncewiczem), Nagrodę UNESCO ? Światowego Dnia Poezji.

Msza św. pogrzebowa odbędzie się w poniedziałek, 27 maja o godz. 12.00 w kościele pw. św. Antoniego z Padwy, a uroczystość pogrzebowa o godz. 13.00 na Cmentarzu Komunalnym w Pile.

 Powiat Pilski