ODZYSKALI SKRADZIONY CIĄGNIK, ZŁODZIEJ JUŻ W ARESZCIE

Najnowsze Regiony Wałcz Wydarzenia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu przy współpracy z funkcjonariuszami policji w Szydłowie zatrzymali 39 letniego mężczyznę, który dokonał kradzieży ciągnika z dwiema przyczepami. Ponadto w miejscu zamieszkania jak się okazało poszukiwanego przez Sąd sprawcy policjanci zabezpieczyli 190 gramów amfetaminy.

Ciągnik rolniczy z dwiema przyczepami na których znajdowało się 1000 kg nawozu został skradziony z terenu gminy Tuczno, kiedy stał zaparkowany nieopodal prywatnej posesji. Wartość powstałych strat wyniosła 170 tys. złotych. Pokrzywdzony zgłosił sprawę na policję, a działania funkcjonariuszy  ukierunkowane były na jak najszybsze zatrzymanie osoby podejrzanej o  kradzież. Intensywna praca policjantów, dobre rozpoznanie w swoim i sąsiedzkim terenie oraz  zabezpieczone ślady na miejscu zdarzenia doprowadziły do szybkiego zatrzymania złodzieja cudzego mienia.

Okazało się, że skradzione maszyny znajdują się w powiecie pilskim. Wspólnie  z policjantami z Posterunku Policji w Szydłowie zatrzymano sprawcę. W trakcie przeszukania pomieszczeń mieszkalnych funkcjonariusze zabezpieczyli 190 gramów substancji psychoaktywnej w postaci amfetaminy i między innymi kilka sztuk  telefonów komórkowych, katalizatory, szlifierkę kątową.

Ponadto mężczyzna poszukiwany był przez Sąd celem odbycia kary pozbawienia wolności. Wobec sprawcy wałecki Sąd postanowił o zastosowaniu środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Odzyskany traktor i przyczepy wróciły do właściciela.

KPP Wałcz