OJCIEC I SYN TYMCZASOWO ARESZTOWANI

Interwencje Na sygnale Wydarzenia Złotów

Najbliższe trzy miesiące spędzą w areszcie tymczasowym ojciec i syn, którzy w Złotowie pobili mężczyznę. Obaj zatrzymani zostali w bezpośrednim pościgu gdy uciekli z miasta. Za pobicie, uszkodzenie ciała i groźby grozi im kara do 5 lat pozbawienia wolności.

W ubiegły weekend policjanci ze Złotowa, zostali wezwani przez kobietę do jednego z mieszkań na terenie osiedla bloków w Złotowie, gdzie miało dojść do pobicia mężczyzny. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze zastali kobietę z dwójką małoletnich dzieci oraz zakrwawionego 44 letniego mężczyznę. Policjanci wezwali zespół ratownictwa medycznego oraz ustalili przebieg zdarzenia.

Z relacji kobiety wynikało, że przyjechał do niej były mąż z ich pełnoletnim synem, którzy na klatce schdowej, wspólnie zaczęli bić i kopać partnera kobiety. Gdy ten przewrócił się, zaczęli kopać go po głowie. Skutkiem tego były liczne złamania szczęki oraz wybite zęby. Mężczyźni po pobiciu ofiary, wybiegli z bloku, wsiedli do auta i uciekli w stronę miejscowości Piła. Niespełna kilkanaście minut później, funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Złotowie zatrzymali uciekinierów, kilkanaście kilometrów za Złotowem.

Ojciec i syn, mieszkańcy powiatu złotowskiego, trafili do Policyjnego Pomieszczenia dla Osób Zatrzymanych. Z dalszych ustaleń wynikało również, że zatrzymany kilka dni wcześniej 45-latek, groził byłej żonie oraz jej partnerowi. Śledczy nie mieli wątpliwości, że mężczyzna oraz jego syn mogą być nieobliczalni.

Zatrzymani 45 i 19 latek zostali przesłuchani i usłyszeli zarzuty pobicia, uszkodzenia ciała oraz kierowania gróźb karalnych.

Sąd, na wniosek Policji i Prokuratora Rejonowego, zastosował wobec obu, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 5 lat więzienia.

KPP Złotów