Ona chciała mu pomóc, on ją okradł

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Złotowscy policjanci zatrzymali mężczyznę, który wykorzystując dobre serce 75-latki, ukradł jej portfel…

Pewnego sierpniowego dnia starsza pani udała się na zakupy do pobliskiego sklepu. Potem postanowiła przespacerować się złotowską promenadą.

– Kiedy wracała do domu nieznajomy mężczyzna poprosił ją o wsparcie finansowe na zakup jedzenia. Kiedy seniorka wyciągnęła portfel z torebki, aby dać potrzebującemu pieniądze na zakup przysłowiowej kromki chleba, ten wyrwał go z jej rąk i uciekł.  Całą sytuację zauważyło kilku przechodniów. Dwóch młodych mieszkańców Złotowa ruszyło w pościg za złodziejem, jednak nie zdołali go już dogonić. W tym samym czasie inny z przechodniów powiadomił o całym zdarzeniu policję. Funkcjonariusze błyskawicznie pojawili się na miejscu i po ustaleniu rysopisu sprawcy rozpoczęli jego poszukiwania. Kilkadziesiąt minut później złodziej był już w rękach funkcjonariuszy –  relacjonuje podkom. Maciej Forecki ze złotowskiej Pokicji.

Złodziej ? to 42-letni mieszkaniec gminy Tarnówka, karany wcześniej za podobne przestępstwa. Mężczyznę przewieziono do policyjnego aresztu. Za kradzież grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

(Red.)