Orkiestra Dęta BPiCK ? warsztaty w Jarosławcu

Kultura Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. Orkiestra Dęta Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance uczestniczyła w warsztatach muzycznych, które odbyły się w dniach 5-9 sierpnia w Jarosławcu.

Uczestnicy warsztatów każdego dnia przez kilka godzin intensywnie ćwiczyli pod czujnym okiem kapelmistrza ? Tomasza Wyrzykowskiego oraz instruktorów – Romana Wizy i Bartłomieja Ćwikły. Ćwiczono marsze, utwory rozrywkowe,  wykonywano ćwiczenia improwizacyjne. Był czas na naukę indywidualną oraz zespołową.  Podczas pobytu nad morzem nie mogło się również obyć bez chwili na odpoczynek i zabawę. Efektem tej drugiej jest orkiestrowy  teledysk pt. ?Ork Willi?.

Orkiestra Dęta powstała w Trzciance w 1948 r. Od samego początku uświetnia miejskie imprezy i wydarzenia, stanowi nieodzowny element trzcianeckiej kultury.  Obecnie orkiestra opracowuje na nowo swój repertuar,  czyniąc starania, by był zróżnicowany.  W orkiestrze grają muzycy w najróżniejszym wieku (od 10 do ponad 60 lat). Ta wielopokoleniowość jest jednym z atutów orkiestry i jednocześnie pięknym dowodem na to, iż muzyka łączy pokolenia.

Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Trzciance gorąco zachęca wszystkich chętnych do wstąpienia w szeregi Orkiestry Dętej BPiCK. Gwarantujemy darmową naukę gry na instrumentach, opiekę profesjonalnego kapelmistrza oraz niezapomnianą muzyczną przygodę.

 

BPiCK Trzcianka