Bezpieczeństwo nad wodą – ważna sprawa

Najnowsze Wałcz Wydarzenia

WAŁCZ. Policjanci dzielnicowi jednostki policji w Wałczu przeprowadzili działania edukacyjne dla mieszkańców spędzających letni czas nad wodą. Słowa kierowali zarówno do dorosłych jak i dzieci. Opiekunowie otrzymywali od mundurowych materiały profilaktyczne, mini zestawy do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej, a najmłodsi koła i rękawki do nauki pływania.

W sezonie letnim najchętniej spędzamy czas nad wodą, zwłaszcza, kiedy panują wysokie temperatury powietrza. W ramach akcji “Kręci mnie bezpieczeństwo…nad wodą” policjanci dzielnicowi prowadzą działania edukacyjne w miejscach rekreacji wodnej. Wczoraj przypominali najważniejsze informacje i dorosłym i dzieciom przebywającym na kąpielisku strzeżonym w Wałczu.

-Niestety, każdego roku słyszymy o utonięciach w sezonie letnim, mimo prowadzonej profilaktyki i wielu apeli. Tylko w czerwcu, w kraju, odnotowano 70 utonięć, a w lipcu już 31. Statystyka utonięć w Polsce rośnie w zatrważającym tempie – podkreślała w rozmowie z plażowiczami dzielnicowa, asp. Grażyna Bałkańska- Rozwód. – Wciąż korzystamy z niestrzeżonych kąpielisk, nie przestrzegając zasad bezpieczeństwa. Co roku prowadzi to do wielu tragedii. Najniebezpieczniejsze są kąpiele w rzekach – przestrzegała policjantka dodając: -Przyczyny utonięć to niezmiennie brawura, przecenianie swoich możliwości, kąpiele w miejscach niestrzeżonych lub pod wpływem alkoholu.

Podczas prowadzonych działań dzielnicowa wręczała najmłodszym koła lub rękawki do nauki pływania, a dorosłym ulotki i mini zestawy do udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej ? zawierające maseczkę i jednorazowe rękawice. Najmłodsi plażowicze zaopatrywali się u policjantki w opaski bezpieczeństwa, które pomocne będą w razie zaginięcia pociechy.

Działania dofinansowane były ze środków Gminy Miejskiej Wałcz w ramach Gminnego programu Profilaktyki. Policja i ratownicy apelują o ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa.

Asp. Beata Budzyń

KPP Wałcz