Ostatki w Galerii BWA z Eljazz Quartet

Kultura Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. W poniedziałek, 24 lutego br. o godz. 19 w Galerii Biura Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile ze specjalnym koncertem wystąpi Eljazz Quartet w składzie: Asia Czajkowska ? śpiew, Wojciech Gogolewski ? fortepian, Janusz Mackiewicz ? kontrabas oraz Józef Eliasz ? perkusja.

W programie znajdą się utwory muzyki filmowej jak również standardy jazzowe. Urozmaicony repertuar i mistrzowskie wykonanie sprawi, że koncert na długo zapadnie w pamięci słuchaczy. Wszyscy artyści mają bardzo duży dorobek artystyczny i współpracują z najlepszymi muzykami z Polski i świata.

Pilskiej publiczności nie trzeba specjalnie przedstawiać Józefa Eliasza ? wybitnej postaci polskiego jazzu, producenta muzycznego, dyrygenta, perkusisty, twórcy i kierownika Big Bandu Eljazz. Niedawno ? 1 września 2019 r. mieliśmy okazję go podziwiać podczas niezapomnianego Pilskiego Jubileuszowego Koncertu Galowego ?Wolność / Freedom?. Solo na perkusji w wykonaniu Mistrza wywołało prawdziwy aplauz i na długo zapadło w pamięci słuchaczy.

Towarzyszyć mu będzie m.in. WOJCIECH GOGOLEWSKI, pianista, kompozytor, absolwent Akademii Muzycznej w Katowicach-Wydział Jazzu, znakomicie spisuje się zarówno jako lider swoich zespołów, takich jak np. ?No Smoking? czy ?Kwartet Wojciecha Gogolewskiego?, jak również w roli sidemana.

Grał m.in. w zespole Zbigniewa Namysłowskiego AIR CONDITION,

z którym objechał niemal cały świat, grając m.in. w klubach jazzowych Szwecji, Niemiec, Francji czy Holandii, jak również podczas dużych międzynarodowych festiwali jazzowych, np.

?PORI JAZZ? w Finlandii, ?MONTREAL JAZZ FESTIVAL?

w Kanadzie czy ?JAZZ JAMBOREE? w Warszawie. W latach 1988-1998 artysta mieszkał w Niemczech, gdzie pracował w studiach nagraniowych oraz grał koncerty w klubach jazzowych. Wojciech Gogolewski jest również znakomitym kompozytorem i aranżerem, zarówno muzyki jazzowej jak i rozrywkowej. Pisze m.in. dla Mieczysława Szcześniaka, Haliny Frąckowiak, czy Michała Bajora. Aranżował również dwa utwory na płycie Vanessy Mae z 1999 roku oraz jest autorem instrumentacji .na orkiestrę utworów Fr. Chopina do filmu Jerzego Antczaka ?Chopin-pragnienie miłości?

A zaśpiewa dla Państwa wokalistka młodego pokolenia, pochodząca z Torunia Asia Czajkowska – to powiew świeżości na scenie, ale też imponująca dojrzałość wykonawcza. Obdarzona ciepłym głosem i niezwykłą wrażliwością, wprowadza słuchacza w świat dźwięków i emocji, wobec których trudno pozostać obojętnym. Duża swoboda improwizacji – zarówno wokalistki, jak i muzyków, z którymi współpracuje – poparta solidnym warsztatem, ale przede wszystkim muzykalnością, inwencją twórczą i czułym słuchem, powoduje, że praktycznie nie zdarzają się Asi dwa identyczne wykonania tej samej piosenki. A repertuar artystki jest obszerny i zróżnicowany. Poza utworami autorskimi znajdziemy w nim standardy jazzowe i bluesowe, przeboje światowej i polskiej muzyki filmowej i rozrywkowej w nietuzinkowych aranżacjach, utwory z czasów międzywojennych, piosenkę poetycką z tekstami Osieckiej, Kofty, Młynarskiego, Grechuty i innych, piosenki francuskie w oryginale, jak i w tłumaczeniach polskich poetów.

Jesteśmy przekonani, że podobnych chwil i wrażeń nie zabraknie w trakcie zapowiadanego koncertu!

Partnerami BWAiUP w organizacji koncertu są: Powiat Pilski oraz Przedsiębiorstwo Handlowe ?WPHW? w Pile.

Wstęp na koncert jest wolny. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc będą obowiązywały zaproszenia.

Informujemy, że będzie można je otrzymać w Biurze Wystaw Artystycznych i Usług Plastycznych w Pile, ul. Okrzei 9/2, w terminie od 10 lutego br. (do wyczerpania puli) w godzinach od 11 ? 15.

 BWA i UP Piła