Ostróda ciekawym kierunkiem na wakacje. Co warto zobaczyć?

Chodzież Czarnków Najnowsze Piła Podróże Regiony

Brak planów na wakacje? Jeżeli szukać czegoś niestandardowego, warto zainteresować się Ostródą. Co sądzisz o odpoczynku na Warmii i Mazurach?

Wypoczynek w Ostródzie

Można powiedzieć, że zbliżamy się do sezonu urlopowego. Możliwość wypoczynku to oczywiście duży plus, ale dobrze też pamiętać o odpowiednim zaplanowaniu urlopu. Odpoczynek nie zawsze przebiega pod znakiem radości!

Na temat możliwych kierunków można opowiadać i opowiadać – wystarczy zwrócić uwagę na to, ile osób wybiera wakacje zagraniczne. Musimy jednak uwzględniać, że wyjazdy zagraniczne pochłaniają sporo pieniędzy i zwyczajnie nie wszyscy mogą sobie pozwolić na dalekie eskapady. Co za tym idzie, skupimy się na kierunku, który nie jest drogi i może przynieść wiele radości – co powiesz na wypoczynek w Ostródzie?

Pierwsze skojarzenie z Ostródą

Gdy przegląda się różnorakie strony internetowe, bardzo łatwo odnaleźć atrakcje, które warto zobaczyć w Polsce. Należy jednak pamiętać o tym, że tworzenie listy ciekawych atrakcji to nic innego jak nawiązywanie do własnych odczuć – nie wszystkim podoba się to samo. Do tego trzeba uczciwie powiedzieć, że nie sposób mieć pojęcie o wszystkich interesujących miejscach. Jeżeli więc nic nie kojarzy ci się z Ostródą, nie traktuj tego, jak coś złego. Jest wręcz odwrotnie – możemy mówić o szansie na odkrycie ciekawego regionu Polski.

Ostróda “stolicą Warmii i Mazur”?

Przede wszystkim należy podkreślić, że Ostróda to miasto, które od dłuższego czasu robi wiele, aby przykuwać zainteresowanie coraz większego grona odbiorców. Dość powiedzieć, że możemy mówić o mieście, które stara się stać “letnią stolicą Warmii i Mazur”. Trudno stwierdzić, czy możemy mówić o najważniejszym mieście na Warmii i Mazurach, ale na pewno nie można narzekać na nudę.

Wśród ostródzkich atrakcji mamy choćby Jezioro Drwęckie. Powierzchnia tego jeziora wynosi ok. 880 hektarów, natomiast głębokość przekracza 22 metry. Warte zapamiętania jest również to, że nie całe jezioro znajduje się w obszarze Ostródy. Niemniej najważniejszy jest fakt, że miasto to mamy przy brzegu. Skoro jesteśmy przy jeziorze, nie sposób nie wspomnieć o molu. Molo może kojarzyć się z Sopotem czy Gdynią, ale wypada też pamiętać o Ostródzie. Centralnym punktem mola jest ośmiokątna altanka ze sceną i trzeba przyznać, że jest to bardzo ważny punkt, bo w sezonie letnim mamy tam koncerty na żywo. Do tego wszystkiego dochodzi także promenada – ulubione miejsce spacerów turystów i mieszkańców. Na promenadzie znajdziemy najpopularniejsze restauracje, kawiarnie i atrakcje.

Oczywiście nie wszystko sprowadza się do Jeziora Drwęckiego i tego, co związane jest z tą atrakcją. Za przykład może posłużyć choćby Zamek Krzyżacki, czyli budowla, która przypomina o krzyżackiej przeszłości. Warte odnotowania jest też to, że mowa o budowli, którą wielokrotnie niszczono i odbudowywano. Ostatnia odbudowa miała miejsce w latach 1977-92. Można też dodać, że skoro jest zamek, to nie mogło zabraknąć wieży – chodzi o Wieżę Bismarcka. Nazwa nie jest rzecz jasna przypadkowa – oddanie do użytku nastąpiło 1 kwietnia 1902 roku, czyli wtedy, gdy mieliśmy 87. urodziny Otto Van Bismarcka. Wieża ma 21 metrów wysokości, natomiast wykonano ją z ciosanych kamieni narzutowych.

Wydarzenia w Ostródzie

Trzeba też uwzględniać, że do miasta przyciągają różnego rodzaju atrakcje, jak i eventy. Ostróda Reggae Festival czy Ogólnopolski Festiwal Muzyki Tanecznej to wydarzenia, o których z pewnością słyszało wielu. Niezorientowani powinni jak najszybciej zapoznać się ze szczegółami – są to propozycje, obok których nie sposób przejść obojętnie.

Warto też zdawać sobie sprawę z tego, że wizyta na jednym z eventów może skutkować zwróceniem uwagi na wspomniane wcześniej atrakcje. To naczynia połączone, od których zależy popularność, jaką cieszy się miasto. Na chwilę obecną można powiedzieć, że jest dobrze, ale może być jeszcze lepiej – konkurencja jest spora. Z drugiej strony musimy pamiętać o tym, że czasem niewiele trzeba, aby doszło do znacznego wzrostu zainteresowania. Do tego liczy się trend, a tak się składa, że miasto chce znaczyć na polskiej mapie coraz więcej.

 

Źródło: https://pl.pinterest.com/pin/233342824420320140/