POŻAR KOTŁOWNI ORAZ PODDASZA W BUDYNKU WARSZTATOWYM

Interwencje Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

Do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze w miejscowości Święta. Dyżurny SKKP niezwłocznie skierował na miejsce zdarzenia jednostki z Państwowej oraz Ochotniczej Straży Pożarnej.

Po przybyciu na miejsce pierwszego zastępu została potwierdzona treść zgłoszenia o płonącym budynku gospodarczym, pierwsze działania polegały na zabezpieczeniu terenu działań po czym niezwłocznie przystąpiono do działań gaśniczych. Sukcesywnie docierały kolejne zastępy straży pożarnej w tym podnośnik hydrauliczny z JRG Złotów. Na miejsce została wysłana Grupa Operacyjna Komendanta Powiatowego  PSP w Złotowie w składzie; Komendant Powiatowy PSP w Złotowie mł. kpt. Tomasz Lewandowski, Z-ca dowódcy JRG st. kpt. Przemysław Jasiłek oraz oficer prasowy KP PSP Złotów asp. Mateusz Wiebskowski.

Działania trwały około dwóch godzin, a udział w nich brało osiem zastępów straży pożarnej PSP i OSP w sile 30 strażaków.

 

Opracowanie: asp. Mateusz Wiebskowski

Zdjęcia: asp. Mateusz Wiebskowski

źródło: POŻAR KOTŁOWNI ORAZ PODDASZA W BUDYNKU WARSZTATOWYM – Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Złotowie – Portal Gov.pl (www.gov.pl)