Oszust poszukiwany w całej Polsce wpadł w ręce pilskich mundurowych

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Policjanci Wydziału d/w z Przestępczością Gospodarczą z Piły zatrzymali 28-latka, który oszukiwał osoby na terenie całego kraju. Mężczyzna posługiwał się podrobionymi potwierdzeniami przelewów i w ten sposób otrzymywał towar, za który w rzeczywistości nie płacił. Oszust był poszukiwany przez 19 jednostek z całego kraju.

11 stycznia br. pilscy policjanci zatrzymali 28-letniego oszusta.

?Mężczyzna skontaktował się z mieszkanką Piły, która wystawiła internetową ofertę sprzedaży akcesoriów kosmetycznych wraz z wyposażeniem salonu. Całość wyceniono na kwotę blisko 5 tys. złotych. Sprawca oszukał sprzedającą wysyłając jej podrobione potwierdzenie przelewu bankowego. Zanim pokrzywdzona zorientowała się, że nie otrzymała pieniędzy na konto, zdążyła przekazać kupującemu oferowany sprzęt ? relacjonuje mł. asp. Jędrzej Panglisz z KPP w Pile. ?Śledczy prowadzący sprawę ustalili, że zatrzymany od pewnego czasu nie miał stałego miejsca pobytu. Przez ostatni rok posługując się tą samą metodą podrabianych przelewów oszukiwał kolejne osoby w Polsce. Do różnych spraw poszukiwało go 19 jednostek Policji.

Funkcjonariusze odzyskali utracone mienie, które w całości zostało zwrócone pokrzywdzonej pilance. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu. Grozi mu do 8 lat więzienia.

(Red.)
Fot. KPP Piła