POSŁUGIWAŁ SIĘ CUDZĄ KARTĄ KIEROWCY

Interwencje Na sygnale Najnowsze Piła Podróże Wydarzenia

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli kierującego pojazdem ciężarowym, który posługiwał się cudzą kartą kierowcy. Za powyższe wykroczenie mężczyzna otrzymał mandat karny, a jego prawo jazdy zostało zatrzymane. Konsekwencje odczuje również właściciel firmy przewozowej.

W piątek, chwilę po godzinie 2 w nocy policjanci Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli poruszający się po ulicach Piły samochód ciężarowy. Podczas kontroli mundurowi sprawdzili stan techniczny pojazdu, uprawnienia do kierowania oraz czas pracy samego kierowcy.

W tym właśnie momencie funkcjonariusze ujawnili, że 62-letni mężczyzna, który wykonywał transport drogowy korzystał z cudzej karty kierowcy, nie rejestrując prawidłowo własnego czasu pracy. Zgodnie z obowiązującymi przepisami sprawca za takie wykroczenie otrzymuje mandat karny, a jego prawo jazdy zostaje zatrzymane.

Konsekwencje takiego zachowania mogą okazać się jednak bardziej dotkliwe ponieważ firma, która zatrudniła kierowcę może otrzymać dodatkową karę administracyjną w wysokości nawet 3 tysięcy złotych. Mężczyzna natomiast otrzymał mandat karny w wysokości 2 tysięcy złotych, a jego uprawnienia zostały zatrzymane na okres trzech miesięcy.

st. sierż. Wojciech Zeszot, KPP Piła