?Pakt dla Piły?, czyli obietnice wyborcze Dariusza Standerskiego 

Najnowsze Piła Polityka Wydarzenia

PIŁA. Pendolino w Pile, Uniwersytet Pilski i szpital wojewódzki – to niektóre z postanowień programu wyborczego Dariusza Standerskiego, Dyrektora  Programowego Lewicy i lidera listy w okręgu pilskim w październikowych wyborach do Sejmu RP. Podczas dzisiejszego briefingu polityk przedstawił ?Pakt dla Piły?.

?Pakt dla Piły? zawiera pięć punktów:

  1. Pendolino w Pile
  2. Bezpłatne przejazdy autobusami dla uczniów i studentów
  3. Uniwersytet Pilski
  4. Szpital Wojewódzki w Pile
  5. Radio Piła

To pięć postulatów, o które będę walczył w przyszłej kadencji jako poseł, a jeśli wejdziemy do koalicji rządzącej, to także jako członek przyszłego rządu – podkreślił Standerski.

Jego zdaniem, Piła ze względu na swoje położenie powinna być centrum komunikacyjnym. Zaproponował więc, by Pendolino zatrzymywało się w Pile, a tym samym dojazd do Warszawy trwałby 3 godziny, a np. do Bydgoszczy 45 min. Pod rozwagę poddaje też bezpośrednie połączenie Piły z Gdańskiem. Kolejna z propozycji dotyczy bezpłatnych przejazdów dla uczniów i studentów, co miałoby przekonać i przyzwyczaić młodzież do korzystania  z transportu zbiorowego. Standerski uważa również, że Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica powinna stać się publicznym uniwersytetem, a pilski szpital  – mieć status szpitala wojewódzkiego, finansowanego z budżetu województwa przy współudziale NFZ. I ostatni z postulatów –  Radio Piła – zdaniem ?jedynki? Lewicy okręgu pilskiego miasto powinno mieć własny oddział polskiego radia, które całodobowo docierałoby do słuchaczy w promieniu 50 km.

Ów ?Pakt dla Piły? zostanie podpisany jutro po południu przez liderki i liderów Lewicy podczas festynu “Piła jest super”, który odbędzie się na Placu Konstytucji 3 Maja. Na tymże wydarzeniu pojawią się m.in.: Robert Biedroń, Włodzimierz Czarzasty i Adrian Zandberg oraz Wanda Nowicka, Marcelina Zawisza i Anna Maria Żukowska.

Festyn z wieloma atrakcjami, od waty cukrowej  po pomiar cukru i ciśnienia tętniczego krwi,  rozpocznie się prawdopodobnie o godzinie 14.30. Oficjalne zaproszenie na imprezę ma również Jarosław Kaczyński, który także jutro będzie gościł w mieście nad Gwdą. Jak podkreśla żartobliwie Standerski, ?pan prezes będzie mógł zmierzyć sobie ciśnienie krwi?.

A już na poważnie, zapytany o wyborcze rokowania dla Lewicy w okręgu pilskim odpowiedział:

Według naszych wewnętrznych sondaży w Okręgu 38 mamy 19,5 procent poparcia. To zapewnia nam dwa mandaty. O trzeci powalczymy.

 (Red.)