W odnowionych stołówkach dopisuje apetyt

Inwestycje Najnowsze Trzcianka Wydarzenia
TRZCIANKA. Zakończyły się remonty stołówek wraz z kuchniami w Szkole Podstawowej Nr 3 w Trzciance oraz Szkole Podstawowej w Siedlisku. Ponadto pojawiło się nowe wyposażenie i meble. Inwestycje realizowane były dzięki pozyskanym środkom z programu rządowego ?Posiłek w szkole i w domu?.

W SP Nr 3 roboty polegały na rozbiórce pieców i trzonów licowanych kaflami wraz z wywiezieniem i utylizacją materiałów rozbiórkowych, rozebraniu okładziny ściennej z płytek ceramicznych, zeskrobaniu, zmyciu, ługowaniu ścian i sufitów, malowaniu ścian i sufitów, licowaniu ścian płytkami ceramicznymi, wykonaniu posadzki z płytek kamieni sztucznych, wymianie stolarki drzwiowej drewnianej na aluminiowe, montażem instalacji sanitarnej i elektrycznej. W kuchni pojawiło się również nowe wyposażenie: kuchenka, kuchenka mikrofalowa, zmywarka i bemar. W szkolen stołówce dzieci mogą korzystać z nowo zakupionych 13 stolików oraz 55 krzeseł.

W SP Siedlisku roboty polegały na rozebraniu posadzek lastrykowych z wywiezieniem i utylizacją materiałów rozbiórki, robotach ziemnych z usunięciem ziemi z budynku, wykonaniu podkładów betonowych, izolacji poziomą podsadzkową, ułożeniu posadzki z płytek gresowych, wymianie instalacji kanalizacyjnej. W szkole zamontowano nową kuchenkę oraz stół ze stali nierdzewnej ze zlewem dwukomorowym, stół ze stali nierdzewnej z basenem jednokomorowym oraz stół ze stali nierdzewnej z jednym zlewem z półką. Tutaj również doposażono samą stołówkę, dzieci korzystać mogą z nowo zakupionych 10 stolików i 40 krzeseł.

Prace remontowe wykonała firma REMBUD Henryka Grzymskiego z Trzcianki. Dostarczenie wyposażenia kuchennego wraz z montażem zrealizowała firma PHU Gastro Centrum Adama Koprowskiego z Piły. Natomiast nowe stoły i krzesła dostarczyła firma MEXTRA GROUP Spółka Cywilna Producent Mebli Bankietowych z Kędzierzyna-Koźla.

Wartość ogólną obu inwestycji oszacowano na ok. 203 tys. zł w tym ok. 160 tys. zł pochodziło z programu rządowego ?Posiłek w szkole i w domu?.

(Red.)

 Źródło: www.trzcianka.pl