Paliwa na stacjach nie brakuje

Biznes Interwencje Inwestycje kraj Na sygnale Najnowsze Podróże Polityka Wydarzenia

Paliwa w Polsce nie zabraknie. PKN Orlen zapewnia, że dostawy są w pełni zabezpieczone, a zaopatrzenie stacji odbywa się na bieżąco.

Koncern podkreśla, że dysponuje odpowiednimi zapasami, które zapewniają ciągłość dostaw i możliwość obsłużenia wszystkich klientów. Zarówno zapasy ropy, jak i produkcja paliw w Grupie Orlen są na poziomie wystarczającym dla pokrycia bieżącego zapotrzebowania, a sprzedaż na stacjach jest tak organizowana, aby każdy kierowca mógł zatankować samochód.

PKN Orlen, Grupa Lotos i PERN we wspólnym komunikacie zapewniają, że dzięki dywersyfikacji dostaw nasz kraj jest w pełni zabezpieczony na wypadek braku dostaw surowca ze wschodu. Polska jest zabezpieczona przed nieprzewidzianymi sytuacjami w obszarze ropy i paliw. To możliwe dzięki działaniom kluczowych podmiotów polskiego rynku naftowo-paliwowego – podały spółki.

Spółki przekazały jednocześnie, że transport ropy naftowej rurociągiem z kierunku wschodniego do Polski odbywa się normalnie i zgodnie z harmonogramem tłoczeń.

Dostawy ropy naftowej do rafinerii Grupy ORLEN w Polsce, Czechach i na Litwie są w pełni zabezpieczone. Zaopatrzenie w surowiec odbywa się na bieżąco i zgodnie z kontraktami. Bez zakłóceń odbywa się też hurtowa sprzedaż paliw oraz ich dostawy na stacje.

 

  • Ministerstwo Aktywów Państwowych