Pan policjant i przedszkolaki

Najnowsze Wydarzenia Złotów

JASTROWIE. Dzielnicowy z Komisariatu Policji w Jastrowiu odwiedził dzieci z Niepublicznego Przedszkola Motylek w Jastrowiu, by pozmawiać na temat bezpiecznego wypoczynku latem. Niespodzianką dla maluchów była możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu.

Sierż. sztab. Tomasz Idzik, starszy dzielnicowy Komisariatu Policji w Jastrowiu odwiedził maluchy z Niepublicznego Przedszkola Motylek w Jastrowiu. Rozpoczęte wakacje były okazją, by porozmawiać z nimi na temat bezpiecznego letniego wypoczynku.

Dzieci dowiedziały się, w jaki sposób należy dbać o bezpieczeństwo podczas wakacji w domu, w mieście, nad wodą i na wszelkiego rodzaju imprezach plenerowych. Wysłuchały wskazówek na temat unikania zagrożeń i postępowania w sytuacji, gdy dojdzie do nieszczęśliwego wypadku.

Policjant przypomniał im także o podstawowych zasadach bezpieczeństwa w ruchu drogowym tj. bezpiecznego poruszania się po drogach i zachowania w jej pobliżu. Wyjaśnił, jak mają się zachować, gdy np. zgubią się w obcym miejscu.

Maluchy miały także okazję obejrzeć policyjny radiowóz i wyposażenie, jakie policjanci wykorzystują podczas codziennych służb. Nie brakowało chętnych, aby usiąść za kierownicą auta i poczuć się jak prawdziwy funkcjonariusz.

 (Red.)

 Fot. KPP Złotów