Patrole rowerowe w akcji

Chodzież Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. Sezon letni coraz bliżej. Patrole rowerowe wokół terenów rekreacyjnych w Chodzieży są jedną z cyklicznych form pełnienia służby przez chodzieskich stróżów prawa. Policjanci na rowerach patrolują tereny wokół jezior, ale nie tylko. Sprawdzają także inne miejsca, gdzie dojazd radiowozem byłby utrudniony. Wszystko po to, by zapewnić bezpieczeństwo i porządek w mieście.

Wraz ze zbliżającym się okresem wakacyjnym mieszkańcy Chodzieży coraz częściej mogą spotkać policjantów na rowerach. Funkcjonariusze patrolują tereny między innymi w rejonie plaży w Ratajach, czy przy jeziorze Karczewnik. Kontrole takie podyktowane są zadaniami, jakie stoją przed Policją w związku z zabezpieczeniem sezonu letniego. Służba na jednośladzie pozwala także policjantom na sprawdzenie takich miejsc jak parki, skwery, place zabaw, boiska, a więc wszędzie tam, gdzie lubi gromadzić się młodzież.

Do zadań policjantów poruszających się rowerami należy przede wszystkim zapobieganie przestępstwom i wykroczeniom, zapobieganie naruszeniu porządku publicznego oraz zatrzymywanie sprawców na gorącym uczynku. Mundurowi największą wagę przywiązują do wykroczeń porządkowych, które są najbardziej uciążliwe i szkodliwe społecznie tj. spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych, zaśmiecanie czy nieobyczajne wybryki.

Asp. Karolina Smardz-Dymek

KPP Chodzież