Piachy czeka modernizacja

Inwestycje Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Ośrodek Wypoczynkowy “Piaszczyste” w Pile cieszy się nie mniejszym powodzeniem mieszkańców co popularne Płotki. I podobnie jak one, przejdzie gruntowną modernizację. –Obiekt ten wymaga kilku poważnych zmian na wodzie i na lądzie – podkreślił podczas dzisiejszej konferencji prasowej prezydent Piotr Głowski.

To, że w niedalekiej przyszłości na “Piachach” będzie się sporo działo i zarazem zmieniało, nie znaczy, że przez lata ich funkcjonowania nie robiono nic, by poprawić tu jakość wypoczynku. Były to jednak tylko doraźne działania.

Dariusz Kubicki, dyrektor MOSiR w Pile: –Od wielu lat usilnie pracowaliśmy, by obraz tego ośrodka zmienić. Ale farbą i klejem nic się nie zrobi, więc przed nami poważne inwestycje. Zaczniemy od starego pomostu, który zostanie rozebrany. Zastąpi go nowy – pływający, podobny do tego na Płotkach. Ma to związek z retencją, która na ośrodku Piaszczyste jest niestabilna. Stały pomost wymagałaby przestawiania. Z pływającym nie będzie tego problemu.

Stary pomost zostanie rozebrany za kilka tygodni

Pomost to nie wszystko. Powstanie również nowy budynek magazynowo – socjalno – bytowy, a cały teren ośrodka zostanie solidnie ogrodzony. W planie jest również kilka drobniejszych inwestycji. Prawdopodobnie na jeziorze pojawi się także sprzęt pływający.

 Kiedy ruszą prace? Termin póki co nie został sprecyzowany. Jak podkreślił dyrektor Kubicki, najpierw muszą zakończyć się prace nad zmianą planu zagospodarowania przestrzennego ośrodka.

Szacuje się, że modernizacja może pochłonąć nawet milion złotych. To spora kwota, jednak “nowe” Piachy posłużą pilanom przez kolejne dziesięciolecia.

Podcza konferencji podsumowano również mijający letni sezon nad pilskimi jeziorami. “Był Bezpieczny” – twierdzi Dariusz Kubicki.

Większość wypoczywających odpowiedzialnie podchodziła do problemu pandemii. Środki dezynfekcyjne były wystawione w każdym dostępnym miejscu. Mieliśmy kilkukrotne kontrole sanepidu – zawsze bez uwag – zaznaczył dyrektor MOSiR-u.

Jak dodał, obłożenie domków na Płotkach w skali sezonu było na poziomie 95 procent.

(Red.)

Fot. Agnieszka Norkowska