POSZUKIWANY, NARKOTYKI I ZAKAZ PROWADZENIA POJAZDÓW

Na sygnale Najnowsze Piła

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali dwóch 21-latków z Piły. Pierwszy odpowie za notoryczne łamanie zakazu prowadzenia pojazdów, drugi posiadał przy sobie narkotyki oraz okazał się osobą poszukiwaną.

W ostatni weekend fukcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego zatrzymali do kontroli Opla Astrę, za kierownicą którego siedział 21-letni pilanin. Mundurowi rozpoznali mężczyznę, który w przeszłosci był notowany m. in. za jazdę pod wpływem narkotyków. Okazało się, że młody mężczyzna ma 3 aktywne zakazy prowadzenia pojazdów. Pomimo tego 12 września br. ponownie wsiadł za kierownicę.

Wspólnie z nim podróżował 21-latek, który  po sprawdzeniu w systemach informatycznych okazał się osobą poszukiwaną do ustalenia miejsca pobytu oraz odbycia kary pozbawienia wolności. W trakcie przeprowadzonej kontroli policjanci znaleźli u mężczyzny niewielką ilość marihuany oraz amfetaminy. Pilanin trafił do policyjnego aresztu, a następnie został osadzony w zakładadzie karnym.

Kierującemu za złamanie zakazu grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. Natomiast drugiemu mężczyznie za zarzucone przestępstwo grozi kara do 3 lat więzienia.

mł. asp. Jędrzej Panglisz