Piąta TRZCIAMAJKA już za nami!

Najnowsze Trzcianka Wydarzenia

TRZCIANKA. Od 17 do 19 sierpnia w  Trzciance trwał festiwal TRZCIAMAJKA. Była to jego piąta edycja, lecz pierwsza w nowej lokalizacji, bo nad jeziorem Logo.  Imprezę zorganizowało Stowarzyszenie T.A.D.E.K – Trzcianecki Alternatywny Dom Edukacji Kulturalnej.

W tegorocznej edycji festiwalu wystąpili: Qulturka, BEZJAHZGH, Damian Syjonfam, Vespa, KRAMBABULA, The Synki, ZijenSu, Zmaza, Junior Stress, Mantra Rockers Sound System, na fortepianie Grzegorz Rychlik. W niedzielę natomiast  odbył się mecz siatkówki plażowej Straż Pożarna ? Artyści.

Festiwal się rozrasta i przyciąga nie tylko dorosłych ale i dzieci, dla których były przygotowane animacje z grupą Mozaika Joga oraz spotkanie z Michałem Żylińskim ?Zero załamki”. Organizatorzy są bardzo zadowoleni z obecności dzieci i młodzieży, których chcą uczyć od najmłodszych lat obcowania                 z muzyką na żywo.

Liczba uczestników w stosunku do roku ubiegłego podwoiła się, co świadczy      o rosnącej popularności festiwalu, nie tylko w Polsce ale i za granicą, skąd przyjechali na stałe mieszkający tam Polacy, by posłuchać muzyki i spędzić czas ze znajomymi w rodzinnych stronach.

Należy też wspomnieć o trzcianeckiej grupie The Synki, która przed festiwalem, ku radości fanów,  reaktywowała się i mamy nadzieję, że jeszcze nieraz będziemy mieli okazję jej posłuchać.

Organizatorzy bardzo się napracowali przygotowując festiwal. Samo dekorowanie plaży zajęło cztery dni, jednak zadowolenie uczestników zachęca  do zorganizowania jeszcze atrakcyjniejszej imprezy w przyszłym roku, na którą już dziś zapraszają.

VI edycja odbędzie się 15 sierpnia 2019 roku, a więcej informacji o festiwalu na fb/trzciamajkafestiwal/.

Maja Czepulonis, Remigiusz Wojtera