Pierwszy dzień Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile

Edukacja Najnowsze Piła Wydarzenia

1 marca, to dzień, w którym cała społeczność akademicka świętowała, ponieważ Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile zmieniła się w Akademię Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w Pile.


W tym szczególnym, dniu odbyło się uroczyste posiedzenie Senatu Uczelni.

Zanim jednak wybrzmiały przemówienia, studenci oraz pracownicy Uczelni wysłuchali nie tylko hymnu naszego kraju, ale także hymnu Ukrainy, jako wyrazu solidarności ze społeczeństwem, walczącym o wolność i demokrację.

Rektor Uczelni – dr hab. Donat Mierzejewski, prof. ANS, mówił o przeobrażeniach, jakie przeszła początkowo PWSZ, potem PUSS, aby stać się ANS w Pile. 22 lata rozwoju, budowane były na doskonaleniu oferty studiów, na partnerstwie z przemysłem oraz na pozyskiwaniu nowych instytucji partnerskich poza granicami kraju. Były to lata wymagające, ale pozwoliły one na silne ugruntowanie marki Uczelni w regionie.


Przewodniczący Rady Uczelni mec. Krzysztof Wyrwa, mówił o ścisłej współpracy ze środowiskiem biznesu, o programach stypendialnych, wspierających wybitnych studentów oraz o znaczeniu praktyczności kształcenia.


Pojawił się także głos studencki – Przewodniczącego Samorządu, Miłosza Gasta, wskazującego na znaczenie, jakie ma dla studentów odbiór dyplomów z godłem Akademii Nauk Stosowanych im. Stanisława Staszica w  Pile.

Po części oficjalnej, studenci i wykładowcy, przenieśli się na halę sportową, gdzie kadra Uczelnianego Centrum Sportu i Rekreacji, przygotowała kilka rywalizacji. Studenci poszczególnych kierunków, ścigali się na ergometrach wioślarskich, przeciągali linę oraz zmierzyli się w futsalu – przy głośnym dopingu widowni.

1 marca 2022 roku, otworzył nowy etap w rozwoju największej uczelni publicznej w regionie.

  • Aleksandra Fabiszak
    Kierownik Działu Rektora
    Rzecznik prasowy

    Państwowa Uczelnia Stanisława Staszica w Pile