Pierwszy przypadek COVID-19 w powiecie pilskim

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia

 PIŁA. PIerwszy potwierdzony przypadek koronawirusa u mieszkańca z terenu Powiatu Pilskiego. 

Starosta Pilski Eligiusz Komarowski: Uspokajam jednak i informuję Państwa iż, osoba ta pracowała cały czas jedynie na terenie powiatu chodzieskiego i właśnie tam miała BEZPOŚREDNI KONTAKT z osobą, u której już 19 marca potwierdzono zakażenie. Od tego momentu osoba ta przez cały czas przebywała w kwarantannie, w bezpiecznych dla siebie i innych warunkach. Nie miała zatem kontaktu z kolejnymi osobami.

Resort zdrowia rano poinformował o kolejnych zakażeniach koronawirusem. Są 34 nowe przypadki.

Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. lubelskiego, 6 osób z woj. śląskiego, 4 osób z woj. kujawsko-pomorskiego, 3 osób z woj. pomorskiego, 3 osób z woj. wielkopolskiego, 3 osób z woj. małopolskiego, 3 osób z woj. warmińsko-mazurskiego oraz po 1 osobie z woj. świętokrzyskiego, podkarpackiego i zachodniopomorskiego.

 Jednocześnie z przykrością informujemy, że w szpitalu w Koszalinie zmarł 67-letni mężczyzna zakażony koronawirusem, który miał choroby współistniejące. Natomiast w szpitalu w Kaliszu zmarł 75-letni pacjent zakażony koronawirusem, ale bezpośrednią przyczyną zgonu w tym przypadku nie był COVID-19. Dlatego pacjent ten nie zostaje włączony do statystyk osób zmarłych z powodu COVID-19 – czytamy w komunikacie MZ.

Łączna liczba osób zakażonych koronawirusem: 1085/15 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe),

 (Red.)