W czasie deszczu, tzn. wirusa dzieci, a bywa, że i dorośli się nudzą?

kraj Kultura

Kilka pomysłów na to, jak wykorzystać dobrobyt internetowych rozwiązań.

W czasie ograniczonych rozrywek poza domem zaczyna się nuuuudddaaa, która rozciąga się na życie nie tylko najmłodszych, ale bywa też, że osób dorosłych. Nie można pójść do kina, wypożyczyć książek. Nie da się pójść do restauracji, wizyta u fryzjera i kosmetyczki też odwołana. Wspólne spacery z kijkami z koleżankami też nie wchodzą w grę. Wszystko się pozmieniało i nie wiemy, co ze sobą zrobić, a siedzenie przed telewizorem zaczyna wprawiać człowieka w stan poddenerwowania, bo albo słyszymy o koronawirusie albo lecą filmy, które widzieliśmy już kilka razy.

Oto kilka propozycji, gdzie warto zajrzeć, żeby się nie nudzić.

Miejsca w Internecie dobre dla młodszych osób.

Po pierwsze jeśli macie małe pociechy w domu, które nie wiedzą, co ze sobą zrobić i akurat jesteście na urlopie wychowawczym, czy po prostu macie dłuższą chwilę, to warto sprawdzić stronę na Facebook The Dad Lab, w tym miejscu znajdziecie mnóstwo sposobów na zabawę z dziećmi. Eksperymenty, sposoby na to jak w prosty sposób nauczyć dzieci pisać i ogółem jak przez zabawę zachęcić je do nauki. Matematyczne sprawy, ale też umiejętność rozpoznawania kolorów, kształtów i wiele innych kwestii pomoże dzieciom zrozumieć matzoo.pl, to kolorowa i ciekawa platforma, która długo się dzieciom nie znudzi.

Strony, które mogą zainteresować dorosłych.

Interesujesz się teatrem, sztuką, kulturą sprawdź koniecznie legalnakultura.pl/pl, ninateka.pl.

Chciałbyś w końcu zacząć studia sprawdź darmową platformę copernicuscollege.pl

Darmowe audiobooki i wiele innych rozwiązań na 60 dni oferuje Empik Premium.

Wspólnie można zawsze zagrać w gry planszowe, a jeśli nie macie zapasów gier w domu, to można ściągnąć na telefony aplikacje z quizami i grami, w których mogą uczestniczyć wszyscy członkowie rodziny. Nie zapominajmy też o tym, żeby znaleźć w ciągu dnia czas na ćwiczenia. Gimnastyka z rana wspólnie na wesoło, albo każdy w pasującym mu czasie powinien spędzić przynajmniej pół godziny na ruszaniu się, a jeśli macie balkony to warto w końcu się na nich pojawić i dotlenić swój organizm.

Warto, sprawdzać na bieżąco, które firmy otwierają się na poczciwego człowieka, któremu wirus przewraca czasem życie pozazawodowe i nie tylko pozazawodowe plany, do góry nogami.

Dagmara Małgorzata