Pijani grozili policjantom i ich rodzinom. Zostali aresztowani

Na sygnale Najnowsze Wałcz

 WAŁCZ.  Prokuratura Rejonowa w Wałczu skierowała do Sądu Rejonowego w Wałczu wniosek o zastosowanie wobec dwóch mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Obaj wypowiadali groźby karalne w stosunku do dwóch policjantów i ich rodzin. Usłyszeli także zarzuty naruszenia czynności narządu ciała u funkcjonariusza i zakłócenie miru domowego.

Do dwóch odrębnych zdarzeń doszło w krótkim odstępie czasu na terenie gmin Wałcz i Mirosławiec. Sprawcy byli pijani. To jednak nie zwalnia ich od odpowiedzialności karnej.

Działania agresywnych sprawców były podobne. Wypowiadali groźby karalne oraz używali słów powszechnie uważanych za obelżywe, kierując je pod adresem policjantów i ich rodzin oraz małych dzieci będących w tym czasie w miejscu zamieszkania. W jednym z przypadków sprawca będąc w towarzystwie innego kolegi, wtargnął do mieszkania policjanta, kiedy ten zwrócił mu uwagę na naganne zachowanie – relacjonuje asp. Beata Budzyń z wałeckiej Policji.

Wobec tego trzydziestokilkulatka Sąd Rejonowy w Wałczu zastosował tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. Jego kolega został objęty policyjnym dozorem.

Asp. Beata Budzyń

-Drugie zdarzenie miało miejsce w chwili, gdy funkcjonariusz wyszedł ze swojego domu, aby uciszyć agresywnego i wulgarnego w stosunku do niego i rodziny 36-latka. Mężczyzna zaatakował policjanta i nie poprzestał na wypowiadaniu gróźb spalenia i jego, i członków jego rodziny. Funkcjonariusz obezwładnił sprawcę i wezwał na miejsce patrol policji. Podczas interwencji pijany napastnik zachowywał się agresywnie również wobec mundurowych. Po wytrzeźwieniu usłyszał dwa zarzuty tj. stosowania groźby karalnej oraz spowodowania naruszenia czynności narządu ciała u funkcjonariusza – kontynuuje aspirant Budzyń.

Decyzją Sądu Rejonowego w Wałczu mężczyzna został aresztowany na trzy miesiące.  Należy pamiętać, że policjant jest funkcjonariuszem publicznym i jest szczególnie chroniony obowiązującym prawem. Przestępstwo groźby karalnej zagrożone jest karą 2 lat pozbawienia wolności.

Aresztowany 36-latek był już wcześniej karany za groźby karalne i działał w warunkach recydywy, więc kara może być zwiększona o połowę ? dodaje rzecznik wałeckiej Policji.

(Red.)