O takim jednym, co myjnie samochodowe okradał

Chodzież Na sygnale Najnowsze Wydarzenia

CHODZIEŻ. Chodziescy kryminalni zatrzymali mężczyznę, który od pewnego czasu włamywał się do samoobsługowych myjni samochodowych. Na jego koncie są też poważniejsze przestępstwa. Za wejście w konflikt z prawem grozi mu nawet 10 lat więzienia.

Policjanci z Chodzieży w ostatnim czasie odbierali sygnały dotyczące uszkodzeń mienia bądź włamań do samoobsługowych myjni samochodowych na terenie powiatu.

-Funkcjonariusze,  którzy zajęli się tą sprawą szybko ustalili, kim był włamywacz. W czwartek, 25 października zatrzymali mężczyznę – mieszkańca powiatu chodzieskiego i przedstawili mu zarzuty kradzieży z włamaniem, usiłowania kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia. 28-latek działał zawsze w ten sam sposób- uszkadzał zabezpieczenie drzwi do szaf sterujących, a następnie rabował gotówkę. Wyrządzone przez niego straty zostały oszacowane przez właścicieli poszczególnych myjni na kwotę co najmniej 8.000 złotych –  informuje ml. asp. Karolina Smardz -Dymek z chodzieskiej komendy Policji.

28-latek miał na swoim koncie także dwie kradzieże z włamaniem do obiektu handlowego. Przyznał się do winy i złożył wyjaśnienia. Grozi mu nawet 10 lat więzienia.

(WM), Źródło: KPP Chodzież