Weekendowe zmagania Sportów Walki

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

Bardzo intensywny i wymagający weekend mają za sobą zawodnicy i trenerzy klubu Sporty Walki Piła, którzy w ciągu ostatnich trzech dni wystartowali w czterech odległych od siebie miejscach.
Jako pierwszy bo już w czwartek rywalizację rozpoczął Piotr Woźniak który wraz z Kadrą Narodową seniorów w K1 udał się do Budapesztu gdzie odbywał się Puchar Świata w Kickboxingu. Pierwsza ćwierćfinałowa walka z reprezentantem Izraela od samego początku układała się po myśli pilanina. Tak było przez wszystkie trzy rundy i w dobrym stylu Woźniak zapewnił sobie awans do strefy medalowej. W półfinale czekał już doświadczony i mocny Białorusin który mimo starań naszego zawodnika byl w tej walce po prostu lepszy. Piotr Woźniak ostatecznie zostaje brązowym medalistą Pucharu Świata i jest to pierwszy historyczny medal międzynarodowy dla klubu w gronie seniorów.
W piątek to kolejne emocje K1. W Wolborzu kolejny zawodowy pojedynek w tej formule stoczył 20 letni Dawid Siek. Pojedynek który był jednocześnie eliminatorem do walki o pas zawodowego Mistrza Polski K1. Na wypełnionej kibicami hali przeciwnikiem Dawida był zawodnik Sparty Gym Warszawa Maciej Markowski który po mocnych trzech rundach wymian musiał uznać wyższość zawodnika z Piły! Dla Sieka to trzecie kolejne zawodowe zwycięstwo. Kolejna walka odbędzie się najprawdopodobniej w grudniu i stawką będzie upragniony pas.
Sobota z kolei to emocje pięściarskie. Do Koszalina na turniej “Let’s go Champ” udała się pięcioosobowa grupa pilskich bokserów. Ostatecznie po całodniowych zmaganiach zwycięstwa w walkach turniejowych odnieśli Martyna Kaszczuk i Xavier Rzeszut który dodatkowo uznany został najlepszym zawodnikiem turnieju! Walki nie punktowane z kolei stoczyli Anita Leniec, Julia Kowalska i Przemysław Jarecki. 
Wreszcie w niedzielę w Toruniu podczas XXV międzynarodowego turnieju bokserskiego im. Tadeusza Krygiera walkę której stawką był wyjazd na Mistrzostwa Europy w boksie stoczyła Oliwia Stolarczyk. Jej przeciwniczką była dobrze jej znana Julia Michałek która kilka miesięcy temu triumfowała nad Oliwią w finale Mistrzostw Polski. Tym razem to pilanka nie zostawiła złudzeń rywalce i przeważała od początku walki zwyciężając jednogłośną decyzją sędziów. Tym samym Oliwia Stolarczyk dołączyła do wcześniej już powołanej Julianny Rutkowskiej i obie zobaczymy już za miesiąc w Czarnogórze na Mistrzostwach Europy juniorek w boksie!
Duże gratulacje dla wszystkich zawodników oraz trenerów klubu Przemysława Drajera i Przemysława Leńca!