Pijany i bez prawka na Romecie

Na sygnale Złotów

KRAJENKA. Ponad promil alkoholu w organizmie miał 18-letni motorowerzysta, którego 2 lipca zatrzymali policjanci z Komisariatu Policji w Krajence. Młody mężczyzna nie dość , ze jechał pod wpływem alkoholu to na dodatek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Brak wyobraźni i zdrowego rozsądku – tak można podsumować zachowanie mieszkańca gminy Złotów, który mając ponad promil alkoholu w organizmie wsiadł na motorower marki Romet. Kilka minut przed północą krajeńscy policjanci zatrzymali go do kontroli drogowej. Mężczyzna jechał tzw. ?wężykiem?.

-Gdy funkcjonariusze zbadali stan trzeźwości kierowcy, okazało się, że przyczyną takiego stylu jazdy jest stan nietrzeźwości kierowcy. 18-latek prowadził bowiem pojazd mając ponad promil alkoholu w organizmie. Dodatkowo w trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, że młody kierowca nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami ? mówi mł. asp. Maciej Forecki z KPP w Złotowie.

Za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości 18-latkowi grozi do 2 lat więzienia,  oraz zakaz prowadzenia pojazdów.

-Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości musi się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne- dodaje Forecki.

18-latek odpowie także za kierowania bez uprawnień zagrożone wysoką karą grzywny. Teraz młody mężczyzna, który niespełna dwa miesiące wcześniej świętował 18 urodziny poniesie surowe konsekwencje swojego nieodpowiedzialnego zachowania.

(WM)

 Źródło: KPP Złotów