Pani Małgosia o wielkim sercu

Piła

PIŁA. ?Spotkaliśmy się w bardzo trudnym momencie naszego życia. Czas, który spędziliśmy razem podczas niesienia pomocy ofiarom nawałnicy z sierpnia 2017 będzie okresem życia, którego nie zapomnimy” ? czytam na stronie internetowej Fundacji Zawierucha. Słowa te potwierdza Małgorzata Szczepaniak pracownik cywilny Komendy Powiatowej Policji w Pile, która pomagała przy usuwaniu skutków tejże nawałnicy.

 

Wydarzenia związane z nawałnicą, która miała miejsce w połowie ubiegłego roku wielu z nas pamięta. Niektórzy mieszkańcy dotknięci skutkami tej klęski żywiołowej utracili dorobek całego życia. W tych ważnych chwilach wyjątkową prospołeczną postawą w niesieniu pomocy wykazała się nasza Koleżanka Małgorzata Szczepaniak.

W sierpniu 2017 r. dowiedziała się o możliwości pomocy osobom poszkodowanym od swojego znajomego, który był już na miejscu. Pani Małgorzata nie zastanawiając się długo skontaktowała się z osobą koordynującą akcją pomocową w rejonie gminy Sośna ( woj. kujawsko-pomorskie) i podczas urlopu we wrześniu wraz ze swoim partnerem przez tydzień pracowali jako wolontariusze przy usuwaniu skutków nawałnicy. Podczas pobytu wykonywali głównie prace fizyczne, rozbiórkowe związane z budownictwem mające na celu udzielenie wsparcia osobom poszkodowanym. Wspólnie z partnerem i pozostałymi wolontariuszami codziennie odwiedzali domy i rodziny, którym trzeba było pomóc. Właśnie podczas takiego spotkania z osobami najbardziej potrzebującymi poznali rodzinę, z którą się zaprzyjaźnili i utrzymują kontakt do dzisiaj.

Młode małżeństwo wraz z trójką dzieci straciło dach nad głową a pomoc, którą otrzymali na daną chwilę była niewystarczająca. Dlatego po powrocie do pracy pani Małgosia wspólnie NSZZPP KPP Piła oraz przy wsparciu osób prywatnych zorganizowała zbiórkę. Udało się wesprzeć rodzinę poprzez zebranie rzeczy oraz materiałów budowlanych niezbędnych do remontu domu.

21.03.2018r. w miejscowości Brusy nasza Koleżanka uczestniczyła w spotkaniu zorganizowanym dla ponad 300 osób m.in.: strażaków, harcerzy, żołnierzy, leśników, członków różnych stowarzyszeń, instytucji i organizacji. Na spotkaniu Pan Prezydent podziękował wszystkim osobom niosącym pomoc potrzebującym.

Małgorzata Szczepaniak w Komendzie Powiatowej Policji w Pile pracuje od 27 lat. Jest pracownikiem sumiennym, zaangażowanym oraz wielokrotnie nagradzanym za wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych. Z pewnością wartością dodaną dla naszej jednostki jest praca z osobą o tak wielkim sercu i bezinteresowności, która swoją postawą daje wspaniały przykład do naśladowania.

 

 sierż. sztab. J.Panglisz

 Fot. Fundacja Zawierucha/archiwum prywatne