Piknik lotniczy w Kąkolewie

Najnowsze Regiony Wydarzenia
KĄKOLEWO. Już w najbliższą sobotę 25 maja odbędzie się piknik lotniczy z okazji 100-lecia Aeroklubu Poznańskiego. Pośród wielu atrakcji, zobaczyć można będzie także pokaz wyszkolenia żołnierzy batalionu OT z Leszna.
W miejscowości Kąkolewo (powiat grodziski) odbędzie się piknik lotniczy z okazji 100-lecia istnienia Aeroklubu poznańskiego. Oprócz pokazów lotniczych, zobaczyć będzie można także, pokaz wyszkolenia żołnierzy 125 batalionu Obrony Terytorialnej. W programie
wydarzenia znajdują się pokazy lotnicze samolotów cywilnych i wojskowych, w tym pokaz akrobacji zespołowej Grupy Akrobacyjnej ?Żelazny?, oraz przelot samolotu myśliwskiego F-16.
W trakcie imprezy, zaprezentowane będą także repliki historycznych samolotów z czasów walk niepodległościowych w latach 1918-1919 z
Wielkopolskiej Eskadry Wolności. Pokazom towarzyszyć będzie wystawa sprzętu lotniczego oraz wyposażenia i uzbrojenia żołnierzy.
Podczas obchodów nastąpi uroczystość wręczenia Aeroklubowi Poznańskiemu, nowego sztandaru, którego jednym ze współfundatorów jest dowódca 12 Wielkopolskiej Brygady Obrony Terytorialnej płk Rafał Miernik.
Zadaniem żołnierzy WOT biorących udział w wydarzeniu oprócz pokazu wyszkolenia sekcji lekkiej piechoty oraz przećwiczenie procedur zwianych z obroną i ochroną lotniska. Terytorialsi będą w tym zakresie współpracować ze Strażą Pożarną oraz ochroną lotniska. Do
szybkiego patrolowania obszaru ćwiczeń użyją quadów oraz motocykli. Zagadnienie to ściśle wpisuje się w rodzaj zadań stawianych przed WOT, którym jest obrona i ochrona ludności cywilnej, infrastruktury krytycznej oraz pomoc w usuwaniu skutków klęsk żywiołowych.
Obchody 100- lecia Aeroklubu odbywają się pod Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Wielkopolskiego, Marka Woźniaka.
Program obchodów:
12:00 ? Piknik lotniczy,
15:00 ? Uroczyste otwarcie pikniku i pokazów lotniczych:
? wystąpienia zaproszonych gości,
? wręczenie sztandaru Aeroklubowi Poznańskiemu,
16:00 ? Pokazy lotnicze,
19:19 ? Zakończenie pikniku.
kpt Marcin MISIAK
Oficer Prasowy
12. Wielkopolska Brygada Obrony Terytorialnej