Pilskie Amazonki świętowały 25 lat

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Doradzają, informują, dzielą się doświadczeniami, prowadzą rehabilitację, ale przede wszystkim wspierają kobiety, które dotknęła choroba nowotworowa piersi. To codzienna praca Amazonek ze Stowarzyszenia Pilski Klub Amazonek, które 5 czerwca br. obchodziło 25-lecie działalności.

-Dzięki Waszej trosce, poświęceniu i zaangażowaniu pomogłyście wielu kobietom, które zmagały się z chorobą nowotworową. Wspieracie także w trudnych chwilach wiele rodzin z powiatu pilskiego, za co serdecznie Wam dziękuję w imieniu Pana Starosty Eligiusza Komarowskiego oraz całego Zarządu i Rady Powiatu w Pile ? powiedział podczas uroczystości Przemysław Pochylski, członek Zarządu Powiatu w Pile.

Celem stowarzyszenia powstałego w 1994r. jest nie tylko prowadzenie rehabilitacji kobiet po mastektomii, ale również informowanie kobiet o chorobach nowotworowych piersi i możliwości wczesnego wykrycia choroby. To właśnie Pilskie Amazonki wraz ze Starostwem Powiatowym co roku organizują akcje samobadania piersi dla kobiet.


-Dziękuję wam za zaangażowanie i wspólne lata pracy ? mówiła Elżbieta Stoińska, prezes pilskiego stowarzyszenia, która podczas gali za swoją działalność otrzymała najwyższe wyróżnienie stowarzyszenia Kryształowy Łuk.

 (Red.)

Powiat Pilski