Piła lżejsza o 10 ton śmieci!

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Ponad 30 osób wzięło udział w piątej edycji akcji „Wspólnie posprzątajmy Piłę”. Ochotnicy spotkali się na Podlasiu, aby posprzątać miejsca nocnego biesiadowania amatorów mocnych trunków. Łączna masa odpadów zebrana w ramach akcji „Wspólnie posprzątajmy Piłę” w tym roku przekroczyła już 10 ton.

W piątej edycji 28 sierpnia uczestniczyli okoliczni mieszkańcy, podopieczni Monaru, członkowie i sympatycy Ruchu 2050, Klubu Dobrego Klimatu oraz pracownicy Altvatera. Tym razem uprzątnęli teren znajdujący w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 12 w Pile.

To był niezwykle smutny widok. Podczas wcześniejszych akcji widzieliśmy już wiele, jednak w tym przypadku warstwa szkieł i kapsli była naprawdę gruba – rozkłada ręce jeden ze stałych uczestników akcji. – Przez ponad dwie godziny zebrałem dziesiątki kilogramów potłuczonego szkła.

-Jako mieszkaniec Podlasia cieszę się, że akcja „Wspólnie posprzątajmy Piłę” zawitała na nasze osiedle. Mamy wiele pięknych terenów spacerowych, ale niestety większość z nich jest strasznie zaśmiecona – mówi Grzesiek Marciniak Jr. z Klubu Dobrego Klimatu. –Dzięki mobilizacji uczestników udało nam się posprzątać okolice SP 12. Mamy nadzieję, że nasz wspólny wysiłek nie pójdzie na marne i to miejsce pozostanie czyste na dłużej.

Odbiorem i zagospodarowaniem zebranych odpadów zajął się Altvater Piła. Firma zapewniła też zbierającym worki, rękawiczki i chwytaki do śmieci.