Pilanie spalili 2,5 miliona kalorii i wykręcili 23 miejsce w kraju!

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA. 30 czerwca zakończyła się rywalizacja o tytuł Rowerowej Stolicy Polski. Ponad 45 tysięcy rowerzystów z 53 miast prezydenckich pokonało 7 milionów kilometrów. Wszyscy korzystali z aplikacji Aktywne Miasta. A włączono ją ponad 2,5 mln razy.

Jak zaznaczył podczas dzisiejszej, podsumowującej zabawę konferencji prasowej prezydent Piotr Głowski, rower w końcu staje się czymś “normalnym”.

-Przed laty, gdy ktoś jeździł na rowerze, mówiło się, że chyba jest jest biedny, bo ci bogaci jeździli samochodem. Od wielu lat pracujemy nad zmianą tego sposobu myślenia, by powrócić do takiej sytuacji jaką mamy w Danii czy Holandii, gdzie samochód używany jest tylko na duże odległości ? mówił prezydent.

A przecież w jeździe na rowerze nie chodzi tylko o przyjemność i spalanie kalorii, ale również o ochronę środowiska. Dzięki zabawie udało się ograniczyć ślad węglowy (czyli emisję dwutlenku węgla do środowiska) o blisko 257 ton.

Kilometry w ramach RSP kręcono w 50 krajach na całym świecie: Niemczech, Wielkiej Brytanii, Holandii, Stanach Zjednoczonych, Indiach, Francji, we Włoszech, Austrii, Belgii, a nawet w Meksyku i  Zjednoczonych Emiratach Arabskich.

Trzeci raz z rzędu Puchar trafia do Nowej Soli, drugie miejsce, podobnie jak w roku ubiegłym, wywalczyła Biała Podlaska, trzecie  – Puławy. Piła w ogólnym rankingu zajęła 23 miejsce. Zdobyła 1012 pkt.

Podczas rywalizacji pilanie przejechali łącznie 73869,45 km, spalili 2 577 679 kalorii, czyli 5155 tabliczek mlecznej czekolady lub 8858 pączków, 19094 lodów kręconych w waflu, 10108 hamburgerów.

Najlepszy pilanin o nicku Ni Knight w ciągu miesiąca wykręcił 2408,75 km, a najlepsza pilanka ? Dominika Golik 1255,15 km! Na podium znaleźli się również:  Weronika Tabała, która ukończyła rywalizację z wynikiem 1047,3 km oraz Anna Michalak, która wykręciła 957,99 km. Zdobywca drugiego miejsca wśród mężczyzn Pan Roman Łukasik przejechał 2048,7 km, a zdobywca trzeciego miejsca – Michał Kledzik – 2011,9 km.

Przypomnijmy – każdy uczestnik rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski może pobrać w aplikacji indywidualny certyfikat uczestnictwa w zabawie.

Z aplikacji korzysta w tej chwili 562 pilan, ale z pewnością będzie ich coraz więcej. Mimo, iż kolejna walka o tytuł Rowerowej Stolicy Polski za rok – rywalizacja trwa.

Do zabawy, jako lokalny sponsor główny, dołączył sklep Decathlon Piła. Właśnie wspólnie z Decathlon Piła oraz Aktywnymi Miastami zapraszamy do kolejnej aktywnej zabawy. Zainstaluj aplikację i dołącz do grona aktywnych pilan – do 30 września kręć kilometry na rowerze, biegaj i maszeruj! Na najwytrwalszych w swoich kategoriach wiekowych czekają nagrody o łącznej puli 7200 zł!

A kategorie są 4:

 5 – 17 lat kobiety i mężczy
źni
18 – 34 lata kobiety i mężczyźni
35 – 54 lata kobiety i mężczyźni
55 i więcej kobiety i mężczyźni

Dodatkowo, w ramach rywalizacji,  Decathlon Piła zaproponował cykl rajdów, o których więcej przeczytacie na stronie: https://tiny.pl/9x7g4

 Najbliższy rajd już w niedzielę 25 lipca.

(Red.)/(pila.pl)
Fot. Wasze Media