Pilanin, który miał przy sobie45 gramów amfetaminy, marihuanę i tabletkę ecstazy

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Funkcjonariusze Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali mężczyznę, który posiadał przy sobie 45 gramów amfetaminy, a także marihuanę i tabletkę ecstazy. Pilanin usłyszał już zarzut. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego każdego dnia pełnią służbę na terenie naszego miasta. Ich głównym zadaniem jest obsługa zgłaszanych interwencji, reagowanie na każde przypadki łamania prawa, a także kontrolowanie miejsc zagrożonych, gdzie często gromadzą się osoby lekceważące porządek publiczny. Poza podstawowymi zadaniami policjanci z tego wydziału często przyczyniają się do ujawniania przestępstw, a w szczególności tych związanych z posiadaniem narkotyków.

W ubiegły wtorek policjanci dowiedzieli się, że 23- letni mieszkaniec naszego miasta może posiadać substancje zabronione. W trakcie rozmowy mężczyzna był zdenerwowany, nie odpowiadał konkretnie na pytania oraz unikał kontaktu wzrokowego. Podczas dokładnego sprawdzenia odzieży pilanina funkcjonariusze znaleźli susz roślinny, liczne zawiniątka foliowe z białym proszkiem, a także różową tabletkę.

Późniejsze badania potwierdziły, że mężczyzna posiadał 45 gramów amfetaminy, marihuanę, a także tabletkę ecstasy. Zatrzymany usłyszał już zarzut. Za popełnione przestępstwo narkotykowe grozi mu kara do 3 lat pozbawienia wolności.

sierż. Magdalena Mróz