Piłkarze KP Piła dobrze zainaugurowali sezon ligowy

Najnowsze Piła Sport Wydarzenia

PIŁA. Pierwszym rywalem pilskiego zespołu w rozgrywkach A-klasy była drużyna Iskry II Szydłowo. Mecz został rozegrany 17. sierpnia w Pile i zgromadził na trybunach blisko 250 osób. Po odpadnięciu z rozgrywek Pucharu Polski, trener zespołu KP Piła zdecydował się na wprowadzenie kilku roszad w składzie, jak się później okazało, były one korzystne dla drużyny.

Pierwsza połowa nie obfitowała w zbyt wiele sytuacji bramkowych, mimo tego, że pilanie utrzymywali się przy piłce przez większość czasu. Na przerwę oba zespoły schodziły bez zdobytych bramek, lecz przewaga Klubu Piłkarskiego Piła była zauważalna. Po zmianie stron, gospodarze ruszyli do ataku nieco odważniej, trafiając dwukrotnie w poprzeczkę. Dobra gra i kontrola nad meczem przyniosły korzyść w postaci bramki w 48. minucie, dobrze rozegrany rzut rożny na bramkę zamienił Paweł Nawrocki. Po tej sytuacji worek z bramkami się wysypał, a przewaga pilskiego zespołu szybko się powiększyła. W 53. minucie było już 3:0. Kolejne bramki mogliśmy ujrzeć w 72. oraz 74. minucie meczu. Mimo nieustannych ataków na bramkę gości, więcej goli w tym spotkaniu nie padło. Zdobyte 3 punkty pozwalają pilskiej drużynie na zajęcie pozycji wicelidera tabeli A-klasy.

Następne spotkanie ligowe, pilanie rozegrają 24. sierpnia w Jastrowiu z tamtejszą Polonią. Bramki dla KP Piła strzelali: Paweł Nawrocki x2, Mateusz Ziarnowski, Kacper Dybziński oraz Wojciech Bańczyk.