Pilskie Dni Seniora coraz bliżej. Wydarzenie dofinansuje Gmina Piła

Kultura Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Prezydent Piły Piotr Głowski oraz przedstawiciele Stowarzyszenia Pro Senior: prezes Marian Martenka  i wiceprezes Ludmiła Jeżewska, spotkali się dzisiaj w Kawiarni Dworcowej, by podpisać umowę na dofinansowanie organizacji tegorocznej edycji Pilskich Dni Seniora. W ramach wydarzenia odbędą się wystawy i koncerty. A ten najbliższy zaplanowano na 21 września.

Projekt „Pilskie Dni Seniora – Spotkania Seniorów z Kulturą” wpisał się w obchody Ogólnopolskich Dni Seniora. Realizuje go – przy wsparciu finansowym Gminy Piła – Stowarzyszenie Pro Senior. Projekt adresowany jest do osób w jesieni życia. Polega na organizowaniu ciekawych i atrakcyjnych wydarzeń kulturalnych zachęcających starszych ludzi do integracji społecznej i uczestnictwa w koncertach i wernisażach.

– Staramy się coraz więcej zadań publicznych i inicjatyw, przekazywać organizacjom pozarządowym. Chcemy, żeby dzięki temu się bardziej się angażowali, integrowali, a także by w miejskich wydarzeniach uczestniczyło jak najwięcej pilan. I tak jest w tym przypadku, bo w ramach obchodów Pilskich Dni Seniora, zapraszamy wszystkich pilan w złotym wieku, do udziału w atrakcyjnych i fajnych spotkaniach z kulturą – podkreśla prezydent Piotr Głowski.

Wydarzenia w ramach Pilskich Dni Seniora, odbywać się będą w Teatrze Miejskim Regionalnego Centrum Kultury oraz w Kawiarni Dworcowej na stacji PKP.

Program Pilskich Dni Seniora:

21 września 2021 roku o godz. 19,00, w Teatrze Miejskim RCK, odbędzie się koncert „ Wielka sława to żart”. W programie największe przeboje muzyki operetkowej, musicalowej, filmowej i rozrywkowej, w wykonaniu świetnie znanych w Pile tenorów: Mirosława NiewiadomskiegoMariusza Adama Ruty oraz sopranistki Emilii Zielińskiej. Operowym śpiewakom towarzyszyć będzie występ skrzypaczki  Barbary Szelągiewicz.  

6 października 2021 roku o godz. 18.00., w Teatrze Miejskim RCK, odbędzie koncert grającej na elektrycznym instrumencie harfistki Jadwigi Tomczyńskiej. Podczas występu „Po drugiej stronie Harfy”, artystka zaprezentuje przeboje muzyki filmowej i hity muzyki rozrywkowej w harfowych aranżacjach.  Nowe brzmienia znanych utworów, w połączeniu z niezwykłym głosem artystki, zapowiadają intrygujący i niekonwencjonalny występ.

-Myślę, że będzie to uczta duchowa dla seniorów, tym bardziej, że dzięki dofinansowaniu każdego będzie na te koncerty stać – mówi  Marian Martenka, prezes Stowarzyszenia Pro Senior.

W przypadku koncertu „Wielka sława to żart”, bilet kosztuje 25 złotych. Za wejściówkę na koncert „Po drugiej stronie Harfy”, trzeba zapłacić 20 złotych.

W październiku i w listopadzie natomiast, w „Kawiarni Dworcowej”, odbędą się dwa wernisaże pilskich artystów – seniorów, którzy swoje malarskie pasje zaczęli realizować dopiero po przejściu na emeryturę. Jak zaznaczył Marian Martenka, przez długi czas nie można ich było namówić na to, by swoje prace zaprezentowali publicznie.

-A są rewelacyjne! – ocenia prezes Stowarzyszenia Pro Senior.

 
(Red.)/(pila.pl)
Fota. Wasze Media.