Pilskie Schronisko wspomogło akcję ratowania zwierząt

Najnowsze Piła Wydarzenia Zwierzęta

PIŁA. 15 psów odebranych bezdusznym opiekunom trafiło do schroniska w Pile. Ty też możesz im pomóc!

Ta informacja obiegła niemal wszystkie media w Polsce. Kilka dni temu, od 8 do 10 listopada, w miejscowości Bystry pod Giżyckiem prokuratura z Olsztyna oraz Fundacja Mondo Cane i Otoz Animals przeprowadziły akcję odebrania miejscowemu schronisku 166 psów, dwóch kotów i dwóch papug. 15 uratowanych psów trafiło do schroniska w Pile. Każdy mieszkaniec może im pomóc.

Według informacji, które udało się zebrać prokuraturze i dwóm Fundacjom w Bystrym zwierzęta były trzymane w skrajnie trudnych warunkach, ze złamaniem wszelkich standardów i zasad. Działacze lokalnych organizacji walczących o prawa zwierząt poinformowali w mediach społecznościowych, że w boksach było bardzo brudno, a na terenie schroniska miały zostać znalezione martwe zwierzęta. Zamknięte schronisko zostało przez nich określone mianem „piekła na ziemi”. Po odebraniu bezdusznym opiekunom prawie 200 zwierząt zaangażowane w akcję organizacje zaczęły szukać dla nich opieki. Na apel o pomoc odpowiedziały schroniska i osoby prywatne z całej Polski.

W takiej sytuacji działa się na zasadzie: „wszystkie ręce na pokład”, więc i pilskie Schronisko zobowiązało się do przyjęcia tych bezbronnych zwierząt pod swój dach – mówi Alicja Dorsch, prezes Pilskiego Schroniska. – Poprosiliśmy o zgodę na takie działanie władze Piły, którym podlega nasze Schronisko. Na odpowiedź nie trzeba było długo czekać i od dwóch dni w Miluszkowie mieszka dodatkowo kilkunastu nowych lokatorów.

Na przyjęcie uratowanych z koszmaru psów zgodził się prezydent Piły Piotr Głowski. Dzięki temu do naszego schroniska trafiło 15 zwierzaków, które dochodzą do siebie otoczone troskliwą opieką.

Oczywiście każde zwierzę musi być teraz dokładnie przebadane i przez dłuższy czas obserwowane przez weterynarzy i opiekunów – mówi A. Dorsch. – Dopiero po wykonaniu wszystkich obowiązujących nas procedur w przypadku takich zwierząt będą one mogły zostać przeznaczone do adopcji. Ale oczywiście już teraz wiemy, że potrzebne jest wsparcie, odpowiednie leki, karma i jak pokazują pierwsze obserwacje konieczne będą też kosztowne zabiegi.

Wszystkie schroniska, do których trafiły uratowane zwierzęta, szukają dla psów nowych właścicieli. Jeżeli jesteś odpowiedzialną osobą, która chce otoczyć miłością któregoś z uratowanych piesków, skontaktuj się z nami. Jeżeli ktoś nie może sobie na to pozwolić, a bardzo chce się zaangażować w szczęśliwe zakończenie tej wstrząsającej sprawy, prosimy o kontakt i doraźną pomoc psom przebywającym w schronisku.

Dziękujemy wszystkim, którzy w jakiejkolwiek formie zaangażowali się w przyjęcie zwierząt przez nasze schronisko oraz w pomoc w przywróceniu im normalnego życia. Liczymy na to, że już wkrótce wszystkie znajdą nowe domy – dodaje A. Dorsch.

W sprawie adopcji Bystrzaków należy kontaktować się z Pilskim Schroniskiem dla Zwierząt    (tel. 500-805-499, mail: adopcje@schronisko.pila.pl lub fb: Pilskie Schronisko dla Zwierząt)

Bystrzaki można wesprzeć:

OTOZ Animals:

https://www.ratujemyzwierzaki.pl/bystre?fbclid=IwAR2pnCXRsrjebDLDlorcBbNLGc24ncJYqK4-TZryLXeUnFeKNCknZKrGDq4

Fundacja Miluszków:

Santander Bank Polska S.A.

34 1090 2590 0000 0001 4286 3507

IBAN: PL34109025900000000142863507

SWIFT: WBKPPLPP

Z dopiskiem: darowizna

***

Pieski do adopcji. Na zdjęciu głównym-Amber

 

Irek

 

Rafi

 

Tesla

 

Aleksandra Rucka
Pilskie Schronisko dla Zwierząt MILUSZKÓW