Piraci drogowi zarobili punkty karne i po mandacie, a prawko stracili

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Policjanci kolejny już raz przypominają, że w terenie zabudowanym obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Jednego dnia aż 2 kierujących zatrzymanych przez funkcjonariuszy Wydziału Ruchu Drogowego ze złotowskiej komendy straciło prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów. Policjanci apelują o zachowanie rozwagi na drodze i stosowanie zasady ograniczonego zaufania do innych uczestników ruchu.

Funkcjonariusze złotowskiej drogówki pomimo istniejącego zagrożenia koronawirusem cały czas dbają o bezpieczeństwo na drogach. Kontrolują prędkość i stosują środki prawne za łamanie przepisów.

– 30 kwietnia złotowscy policjanci zatrzymali kolejnych dwóch kierowców, którzy znacznie przekroczyli dozwoloną prędkość do 50 km/h w terenie zabudowanym – informuje podkom. Maciej Forecki z KPP w Złotowie. –Nieodpowiedzialni kierowcy stracili już prawo jazdy, a na ich konta trafiło po 10 punktów karnych, zostali także ukarani wysoką grzywną w drodze mandatu karnego. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym wiąże się z zatrzymaniem prawa jazdy na okres 3 miesięcy.

Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca osobowej mazdy, 26-letni mieszkaniec gminy Złotów. Ulicami miejscowości Święta poruszał się z prędkością 105 km/h, czyli jechał aż o 55 km/h za szybko.

Policja apeluje  do kierowców o rozsądek. Przypomina, że jedną z głównych przyczyn wypadków jest nadmierna prędkość. Osoby, które lekceważą obowiązujące limity, narażają siebie i innych uczestników ruchu drogowego na niebezpieczeństwo utraty życia i zdrowia.

 (Red.)

 Źródło: KPP Złotów