Piraci drogowi złapani przez SPEED

Wydarzenia

WAŁCZ. Kolejne działania grupy SPEED wałeckiej drogówki wymierzone w ?piratów? drogowych. Głównym zadaniem tej grupy jest przeciwdziałanie niebezpiecznym zachowaniom na drogach.

Jedną z najczęstszych przyczyn wypadków jest przekraczanie dozwolonej prędkości. Brawurowa jazda, niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze i agresywne zachowania kierujących wobec innych uczestników ruchu przyczyniają się do tragicznych w skutkach zdarzeń.

 

Aby przeciwdziałać tym niebezpiecznym zachowaniom na drogach działają utworzone w jednostkach grupy SPEED, w tym w jednostce policji w Wałczu.

W okresie międzyświątecznym za rażące lekceważenie przepisów namierzony został kierowca mercedesa i audi, którzy jechali zdecydowanie za szybko. Kierujący samochodem osobowym marki Audi jadąc krajową ?dziesiątką?, w miejscu gdzie obowiązuje prędkość do 90 km/h, spiesząc się do pracy ? jak tłumaczył policjantom miał na liczniku 172 km/h. Ten kierowca otrzymał mandat karny wysokości 400 zł i 10 pkt karnych. Natomiast na drodze krajowej K22, kierujący mercedesem obcokrajowiec otrzymał mandat karny wysokości 500 zł również za przekroczenie dozwolonej prędkości. Jechał 185 km/h w miejscu, gdzie dozwolona prędkość wynosi 90 km/h – informuje asp. Beata Budzyń w wałeckiej policji.

Okazuje się, że do osób lubiących brawurę za kierownicą nie docierają profilaktyczne przekazy policjantów, ani informacje o kolejnych tragediach, do jakich dochodzi na drodze.

Zrozumieją, gdy sami staną się uczestnikami wypadku. Ale wtedy może już być za późno…

 (Red.)

 Fot. KPP Wałcz