Plaga pijanych kierowców

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów
ZŁOTÓW. Sześciu nietrzeźwych i dwóch pod wpływem środków odurzających –  wszyscy oni zdecydował się kierować pojazdami w andrzejkowy weekend i poniedziałkowy poranek. Stracili uprawnienia do kierowania i odpowiedzą przed Sądem.

Andrzejkowy weekend za nami. Policjanci zakończyli go działaniami pod nazwą „trzeźwy poranek”.

-Niestety pomimo wielu kampanii oraz wydawało by się dużej świadomości społeczeństwa, cały czas zatrzymujemy kierowców, którzy decydują się kierować pojazdem pod wpływem alkoholu lub innych środków zabronionych – mówi mł. asp. Damian Pachuc ze złotowskiej Policji.

Od piątku do poniedziałku zatrzymano 8 kierowców, którzy nie powinni kierować pojazdami.

W piątek około godziny 13. policjanci wezwani zostali do zdarzenia drogowego na jednej z ulic Złotowa, gdzie doszło do kolizji dwóch pojazdów. Ustalono, że przyczyną była nie tylko za duża prędkość, ale również stan po użyciu alkoholu, w którym znajdował się sprawca zdarzenia drogowego – relacjonuje D. Pachuc. – W niedzielę około południa policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, w miejscowości Radawnica zatrzymali do kontroli drogowej kierowcę pojazdu Audi. Mężczyzna w trakcie kontroli drogowej wydał się policjantom wyraźnie pobudzony. Przeprowadzone badanie kierowcy wykazało, że w organizmie nie ma alkoholu, lecz kieruje pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

Tego samego dnia na ul. Kolejowej w Złotowie, zatrzymano kolejnego kierowcę w wieku 20 lat, który kierował pod wpływem środka odurzającego oraz kobietę, która prowadziła busa w stanie nietrzeźwości.

Oboje stracili uprawnienia do kierowania i usłyszeli zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości lub pod wpływem środka odurzającego za co kodeks karny przewiduję karę pozbawienia wolności do lat 2 – przypomina oficer ds.prasowych KPP w Złotowie.

W poniedziałkowy „trzeźwy poranek” zatrzymano 4 kierowców pod wpływem alkoholu.

Policja po raz kolejny apeluje i przypomina: Alkohol oraz środki odurzające, negatywnie działają na organizm człowieka. Po wypiciu alkoholu wydłuża się czas reakcji i możliwość oceny sytuacji. Dlatego nigdy nie wolno wsiadać za kierownicę po alkoholu lub pod wpływem środka odurzającego!

(Red.)
Fot. KPP Złotów