Szpital w Pile z kolejnym wsparciem rządowym na zakup sprzętu

Najnowsze Piła Wydarzenia

PIŁA. Cieszę się, że przez moje osobiste wsparcie starosta pilski mógł podpisać z wojewodą wielkopolskim umowę o przyznaniu dla Szpitala Specjalistycznego im. Stanisława Staszica w Pile środków na zakup najnowocześniejszego sprzętu neurochirurgicznego. To kolejne fundusze, jakie otrzymuje nasz region z budżetu państwa i od rządu Premiera Mateusza Morawieckiego.

Poprzez wsparcie z rezerwy ogólnej budżetu państwa, pilska lecznica zakupi wysokiej klasy aparaturę do precyzyjnego poruszania się w polu operacyjnym. Będą to zestaw do neuronawigacji i mikroskop operacyjny. Przyznana kwota – 1 560 000 złotych ze środków rządowych – stanowi 80 proc. kosztów tej inwestycji.

System ochrony zdrowia to wciąż wielkie wyzwanie dla naszego państwa. Dlatego tym bardziej satysfakcjonuje mnie wysoki poziom funkcjonowania szpitala w Pile oraz dobra jakość świadczeń. To niewątpliwa zasługa zatrudnionych tam lekarzy, pielęgniarek i pozostałego personelu medycznego, a także intensywnej modernizacji i usprawniania technologii medycznych.

Poseł Grzegorz Piechowiak

Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju i Technologii.