POBIEGLI DLA RODZIN POLICJANTÓW, KTÓRZY NA RZECZ SŁUŻBY ZŁOŻYLI NAJWYŻSZĄ OFIARĘ – WŁASNE ŻYCIE

Najnowsze Sport Wałcz Wydarzenia

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Wałczu włączyli się w akcję charytatywną z okazji 25-lecia powstania Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach. Aby wesprzeć szczytny cel, pobiegli z samego rana wzdłuż jeziora Raduń, a wraz z mundurowymi także pies służbowy Rat.

O godzinie 07.00 „Szef” wałeckiej jednostki,  policjanci i pracownik cywilny Policji ruszyli spod komendy, a następnie pobiegli urokliwą trasą wzdłuż jeziora Raduń, aż do mostu podwieszanego. Droga powrotna  prowadziła przez Ośrodek Sportu „Bukowina”. Niestety z uwagi na obowiązki służbowe nie wszyscy zdeklarowani wcześniej mogli wystartować.

Bieg miał charakter charytatywny. Należało pokonać dystans w czasie minimum 25 minut i dokonać wpłaty nie mniej niż 25 zł. Każdy z zarejestrowanych wcześniej  uczestników otrzymał wirtualny pakiet startowy, który należało pobrać i umieścić na koszulce. Trasę można było pokonać biegiem, marszem z kijkami, spacerem. To szczytny cel, a opłaty startowe zasilą konto Fundacji Pomocy Wdowom i Sierotom po Poległych Policjantach.

Wraz z policjantami pobiegł pies służbowy Rat. Celem tej inicjatywy, oprócz wsparcia fundacji jest propagowanie sportowej rywalizacji, jako skutecznej metody rozwoju osobistego, a także integracja środowiska policyjnego. Bez wątpienia była to wyjątkowa akcja. Warto pomagać!.

KPP Wałcz