W Złotowie będzie bezpieczniej-kończy się budowa ronda przy Nieznanego Żołnierza

Inwestycje Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. W czwartek, 18 listopada nastąpił odbiór inwestycji realizowanej przy ul. Boh. Westerplatte oraz ul. Nieznanego Żołnierza. Do tej pory było to jedno z kolizyjnych miejsc w Złotowie – w latach 2014-2018 doszło w tym miejscu do 13 kolizji i 1 wypadku.

– Bezpieczeństwo mieszkańców Złotowa to zdecydowanie priorytet moich działań – mówi Adam Pulit, burmistrz Złotowa. -Problem z niebezpiecznym skrzyżowaniem przy ul. Nieznanego Żołnierza był wielokrotnie poruszany przez Radę Miejską oraz opinię publiczną. Dlatego podjęliśmy się inwestycji, która zapewni bezkolizyjny i płynny ruch w tym miejscu. Wiem, że była to uciążliwa dla mieszkańców budowa, ale dziękuję za tę cierpliwość i wyrozumiałość, bo możemy już cieszyć się nowoczesnymi rozwiązaniami komunikacyjnymi, które nie tylko zminimalizują ryzyko kolizji, ale zapewnią płynność ruchu, a tym samym – większą oszczędność czasu dla mieszkańców poruszających się samochodami. Cieszę się, że ta długo wyczekiwana inwestycja stała się faktem – podkreśla burmistrz Pulit.

Dodatkowe bezpieczeństwo na rondzie gwarantują wprowadzone drogowe rozwiązania, jak doświetlenie przejść dla pieszych, „kocie oczy”, czyli punktowe elementy odblaskowe na jezdni oraz sygnalizatory świetlne. Wprowadzono też nowy układ chodników i ścieżek rowerowych, który znacznie zwiększy bezpieczeństwo i wygodę pieszych i rowerzystów.

Wartość inwestycji to niemal 1,5 mln zł!