Pobili, okradli i wybili szybę w aucie

Na sygnale Najnowsze Piła Wydarzenia
PIŁA. Policjanci z Wydziału Kryminalnego i Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Pile zatrzymali sprawców rozboju. Napastnicy pobili pokrzywdzonego, zniszczyli mu okulary i zabrali czapkę z daszkiem. Kiedy próbował odjechać samochodem, wybili szybę w aucie. Sąd wobec podejrzanych zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Grozi im kara więzienia do 12 lat.
Do zdarzenia doszło 19 maja w centrum Piły.-Kiedy pokrzywdzony rano wychodził ze sklepu nie spodziewał się, że drogę zastąpią mu młodzi mężczyźni. Najpierw zażądali papierosa, a następnie zaczęli go bić i szarpać. Dodatkowo zniszczyli mu okulary i zabrali czapkę z daszkiem. Po tym jak mężczyzna uciekł do swojego samochodu, sprawcy ponownie wrócili i zażądali pieniędzy. Kiedy próbował odjechać wybili szybę i uszkodzili lusterko od auta – relacjonuje mł.asp. Jędrzej Panglisz z KPP w Pile.

Po otrzymaniu informacji o zdarzeniu, do akcji wkroczyli kryminalni. Ruszyły poszukiwania bandytów.

-Chwilę później na jednej z ulic funkcjonariusze zauważyli grupę, w której znajdowały się osoby odpowiadające rysopisowi poszukiwanych mężczyzn. Zatrzymali je wspólnie z policjantami z Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego –  dodaje Panglisz.

Sprawcy to mieszkańcy Piły w wieku 18 i 20 lat. Prokurator przedstawił im zarzut rozboju, a Sąd Rejonowy w Pile zastosował wobec nich trzymiesięczny areszt. Za popełnione przestępstwo grozi kara więzienia do 12 lat.

(Red.)