Pod jednym dachem z narkotykami

Na sygnale Najnowsze Wydarzenia Złotów

ZŁOTÓW. Nawet 10 lat więzienia grozi 34-latkowi z powiatu złotowskiego, który na swojej posesji przechowywał znaczne ilości substancji psychotropowych i środków odurzających. W sumie policjanci zabezpieczyli ponad 270 gramów narkotyków o czarnorynkowej wartości blisko 11 tysięcy złotych.

Efektem pracy oraz dobrze zorganizowanej akcji wymierzonej w przestępczość narkotykową przez funkcjonariuszy służby kryminalnej złotowskiej jednostki, było zatrzymanie w dniu 15 marca br. na terenie gminy Jastrowie 34-letniego mężczyzny.

?Funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Złotowie prowadzili działania na terenie powiatu rozpoznając środowisko osób mogących mieć związek z substancjami prawnie zabronionymi. W ten sposób realizując wcześniejsze ustalenia dotarli do 34-latka, który według ich informacji w miejscu zamieszkania miał posiadać różnego rodzaju środki odurzające i substancje psychotropowe ? relacjonuje podkom. Maciej Forecki ze złotowskiej Policji. ?W trakcie przeszukania mieszkania należącego do mężczyzny, policjanci znaleźli i zabezpieczyli znaczne ilości substancji psychotropowych i środków odurzających: amfetaminy i marihuany o łącznej wadze ponad 270 gramów.

34-latek usłyszał już zarzuty posiadania znacznej ilości narkotyków. Decyzją prokuratury rejonowej w Złotowie wobec mężczyzny zastosowano środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju.

?Funkcjonariusze łącznie zabezpieczyli narkotyki o czarnorynkowej wartości blisko 11 tysięcy złotych. Dodatkowo na poczet przyszłej kary policjanci zabezpieczyli od podejrzanego kilka tysięcy złotych w gotówce ? dodaje Forecki.

34-letniemu mieszkańcowi powiatu złotowskiego za posiadanie znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych grozi do 10 lat więzienia.

(Red.)
Fot. KPP Złotów