PODCZAS AKCJI CHOINKA DLA ŻYCIA ODDANO PRAWIE 9 LITRÓW KRWI

Najnowsze Piła Regiony Wydarzenia

Po raz kolejny przed Świętami Bożego Narodzenia Powiat Pilski dołączył do akcji Choinka dla Życia, podczas której mieszkańcy mogli oddać krew pod budynkiem Starostwa Powiatowego w Pile i w zamian otrzymać choinkę od leśników.

Choinka dla Życia to ogólnopolska akcja organizowana przez Lasy Państwowe. W Pile 12 grudnia zorganizowała ją Regionalna Dyrekcja Lasów Państwowych w Pile, Powiat Pilski – Starostwo Powiatowe w Pile oraz  Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu, którego krwiobus stanął przed budynkiem Starostwa. Chętnych do oddawania krwi nie brakowało. W ciągu 4 godzin oddano dokładnie 8 litrów 885 mililitrów krwi.

Wszyscy dawcy otrzymali świąteczne drzewko, zgłosiły się po nie także osoby, które oddały krew w pilskim oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Poznaniu. W sumie wydano 50 pięknych choinek.

– Dziękuję wszystkim dawcom, którzy jak zwykle nie zawiedli i podarowali potrzebującym najcenniejszy prezent jakim jest krew. To prawdziwy dar życia. Dziękuję także leśnikom za zaangażowanie i wspaniałe zorganizowanie akcji – mówi Krzysztof Sadowski, etatowy członek Zarządu Powiatu w Pile.