ODPOWIE ZA ROZBÓJ

Czarnków Najnowsze Regiony Wydarzenia

W minioną niedzielę policjanci z Komisariatu Policji w Krzyżu Wlkp. zatrzymali 17-letniego sprawcę rozboju, który używając przemocy w postaci uderzania pięściami w głowę i kopaniem nogami po ciele, doprowadził 22-letniego mieszkańca Krzyża Wlkp. do stanu bezbronności a następnie dokonał zaboru w celu przywłaszczenia telefonu komórkowego należącego do pokrzywdzonego.

W dniu 9 grudnia 2023 r. o godz. 22.30 dyżurny czarnkowskiej policji został zaalarmowany o zdarzeniu, do którego doszło na terenie Krzyża Wlkp. 17-latek używając przemocy w postaci uderzania pięściami w głowę i kopaniem nogami po ciele, doprowadził 22-letniego mieszkańca Krzyża Wlkp. do stanu bezbronności a następnie dokonał zaboru w celu przywłaszczenia telefonu komórkowego należącego do pokrzywdzonego i oddalił się z miejsca. Pokrzywdzonemu została udzielona pomoc medyczna. Na miejscu zdarzenia policjanci wykonali szereg czynności, które doprowadziły do ustalenia sprawcy tego przestępstwa.

Następnego dnia w godzinach porannych policjanci z Komisariatu Policji w Krzyżu Wlkp. zatrzymali sprawcę rozboju oraz odzyskali skradziony telefon. 17-latek już usłyszał zarzut rozboju. Wobec mężczyzny został zastosowany środek zapobiegawczy, grozi mu do 12 lat pozbawienia wolności.