Podczas godzinnej akcji trzech kierujących naraziło się na mandat karny

Edukacja Interwencje Na sygnale Najnowsze Wałcz Wydarzenia

Wzorem lat ubiegłych policjanci Wydziału Ruchu Drogowego wałeckiej komendy przeprowadzili działania pod nazwą Żyj i ratuj życie znane wcześniej jako EDWARD. Akcja przypada na dzień 16 – 22 września. Przedszkolaki z tuczyńskiego przedszkola przygotowały dla kierowców laurki ale też i pytania o bezpieczeństwo na drodze. Akcja policjantów z przedszkolakami to swego rodzaju apel o poprawę bezpieczeństwa na drogach.

To już kolejne działania z przedszkolakami z tuczyńskiego przedszkola. Do akcji włączyły się pięciolatki z grupy „Wiewiórek”. Działania prowadzone były przy Posterunku Policji w Tucznie. Tym razem w rolę policjantów wcielały się chętne przedszkolaki i to one decydowały o karaniu kierowców za popełnione drobne wykroczenia.

Podczas godzinnej akcji trzech kierujących naraziło się na mandat karny. Jednak przedszkolaki po dłuższym namyśle zdecydowały pogrozić kierowcom przysłowiowym palcem, a ci obiecali, że nie będą już popełniać błędów na drodze. Poza tym każdy zatrzymany do kontroli kierowca i jego pasażerowie musieli zmierzyć się z odpowiedziami na zadawane przez dzieci pytania. Przedszkolaki przygotowały dla kierowców własnoręcznie wykonane laurki.

Każdy mógł poczęstować się także rumianym jabłkiem. W podziękowaniu za wspólne działania dzieci otrzymały od policjantów kolorowanki pod nazwą „Bezpiecznie na drodze” i ulubione przez najmłodszych cukierki. Przedszkolakom działania bardzo podobały się, a zwłaszcza bycie choć przez chwilę policjantem. Dzieci obiecały włączyć się w kolejne policyjne akcje. Do działań włączył się Urząd Miasta i Gminy Tuczno.

KPP Wałcz