Podwójny bonus

Edukacja Najnowsze Piła Środowisko Wydarzenia
Społecznicy z Klubu Dobrego Klimatu otwierają kolejny sezon sprzątania urokliwych zakątków Piły. Start już 23 kwietnia (sobota) za galerią VIVO! Do akcji może się przyłączyć każdy. Nagrodą będzie nie tylko czystsze miasto, ale też zielone upominki od ENERIS.
Tuż po Dniu Ziemi, 23 kwietnia o godz. 14.00, społecznicy z pilskiego Klubu Dobrego Klimatu zapraszają na inauguracyjną w tym sezonie akcję „Wspólnie posprzątajmy Piłę”. Na pierwszy „ogień” idzie teren nad Gwdą w rejonie ulicy Zakopiańskiej. – Pilanie w ramach ogłoszonego przez KDK ekowyzwania wskazali kilka miejsc, które wymagają pilnej interwencji. Teren przy ul. Zakopiańskiej jest jednym z nich – wyjaśnia dyrektor generalny Altvater Piła Tomasz Bielański. – Mamy też miły bonus. Na każdego uczestnika będzie czekać zielona niespodzianka od naszej firmy: sadzonki krzewów i kwiatów od lokalnych producentów.
Organizatorzy zapewniają worki na śmieci, chwytaki, rękawiczki oraz odbiór i zagospodarowanie odpadów. W ubiegłym roku, podczas siedmiu akcji sprzątania Piły, z zanieczyszczonych terenów zebrano ponad 10 ton odpadów. To więcej niż wynosi ładowność śmieciarki. Czy w tym roku będzie podobnie?
ENERIS to ogólnopolska firma działająca w obszarze ochrony środowiska specjalizująca się w budowie oraz eksploatacji infrastruktury z zakresu gospodarki odpadowej, wodno- ściekowej oraz nowoczesnej energetyki. Naszym głównym celem jest redukcja poziomu
zanieczyszczenia otaczającego nas środowiska – powietrza, wody i ziemi. Angażujemy się i posiadamy potencjał do budowy i finansowania efektywnych i innowacyjnych rozwiązań dedykowanych dla indywidulanych potrzeb gmin i przemysłu. Podstawą jest konsolidacja rozproszonych do tej pory zasobów i środków służących ochronie środowiska.
W 2015 roku w skład Grupy ENERIS weszła spółka ENERIS Surowce S.A., która jest kontynuatorem działalności Veolia Usługi dla Środowiska, jednej z największych w Polsce firm działających w sektorze gospodarki odpadami oraz większościowym udziałowcem
m.in. Altvater Piła. Następnie do Grupy dołączyły firmy: ENERIS Recupyl – lider recyklingu baterii i akumulatorów oraz ENERIS Proeco – zarządca Instalacji Termicznego Odzysku Odpadów Niebezpiecznych w Bydgoszczy.
  • Zuzanna Błaszczyk-Koniecko, Specjalista ds. Komunikacji i Wizerunku, Altvater Piła Sp. z o.o.